Lâdik Yaylaları

Akdağ’ın yüksekliği 2160 metredir. Anadolu’nun yüksek dağlarından olan Akdağ’ın eteklerine kurulan Lâdik ilçesi sınırları içerisinde birçok yayla bulunmaktadır.

  • Lâdik Yaylası: İlçe merkezine 7 km mesafedeki yaylanın rakımı yaklaşık 1500 metredir. Yaylanın yolu her türlü araca uygundur. Yaylada konaklamaya müsait yayla evleri bulunmaktadır ve suyu mevcuttur.
  • Aktaş Yaylası: Yayla turizmi açısından gelecek vadeden Aktaş Yaylası, ilçe merkezine 9 km mesafededir. Yaylanın yüksekliği yaklaşık 950 metredir. Lâdik Gölü’nün tamamı bu yayladan görülebilmektedir ve çam ağaçlarıyla kaplı görüntüsüyle ziyaretçilere doğal bir ortam sunmaktadır. Yaylanın yolu asfalttır. Yaylada konaklamamaya uygun yayla evleri yer almaktadır ve suyu mevcuttur.
  • Küpecik Yaylası: İlçe merkezine 23 km mesafedeki yaylanın rakımı yaklaşık 1600 metredir. Yaylanın yolu asfalt ve stabilize şekildedir, her türlü araç için uygundur. Küpecik Yaylası’nda da yayla evleri bulunmaktadır. Yaylada kullanılan suyun böbrek taşı rahatsızlıklarına iyi geldiği bilinmektedir.
  • Büyükkızoğlu Yaylası: İlçe merkezine 10 km mesafedeki yaylanın yüksekliği yaklaşık 1600 metredir. Yaylanın yolu arazi araçlarına uygundur. Bu yaylada da yayla evleri bulunmaktadır. Suyu boldur.
  • Çakırgümüş Yaylası: Yaklaşık yüksekliği 1600 metre olan yayla, ilçe merkezine 12 km mesafededir. Yaylanın yolu her türlü araca uygundur. Yaylada konaklamaya müsait yayla evleri bulunmaktadır ve suyu mevcuttur.
  • Gürcü Yaylası: Yaklaşık 1500 metre rakımlı yaylanın ilçe merkezine uzaklığı 5 km’dir. Yaylanın yolu her türlü araca uygundur. Gürcü Yaylası’nda da yayla evleri bulunmaktadır ve suyu mevcuttur.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.
X
X
X
X