1 Günde Samsun Gezi, Yeme, İçme Rehberi

Karadeniz’in en büyük şehri olarak geçen Samsun, Kurtuluş Savaşı’nda aldığı rol ile de bizde ayrı yere sahiptir. Samsun’da tarihler her zaman 19 Mayıs’tır bizim için. Son yıllarda birkaç kez yolumun düştüğü şehirde her seferinde çok keyif aldım, güzel gezdim güzel yemekler yedim. Kısa ama öz sürede Samsun’da gezilmesi gereken yerlerSamsun’da nerede ne yenirSamsun’un meşhur yemekleri nelerSamsun’da nerede kalınır gibi Samsun hakkında bilinmesi gereken bilgileri sizlere anlatmaya çalışayım.

Samsun yaklaşık 1,3 milyonluk nüfusu ile Orta Karadeniz’in en büyük şehri konumunda. Açıkçası şehirde birçok şey dikkatimi çekti ancak özellikle benim gibi Kayserili bir gezgin olunca fiyatlar çok daha fazla ilginizi çekiyor. Samsun Karadeniz’in en büyük şehri olmasına rağmen oldukça ucuz bir şehir. Müzeler ya ücretsiz ya da çok komik ücretler ödüyorsunuz. Yeme içme İstanbul’a göre çok ucuz. Hatta Karadeniz’de birçok şehre göre de ucuz. Örneğin Ordu ile kıyaslarsanız şehir kesinlikle çok daha ucuz. Açıkçası şehri gezmeyeni dövüyorlar hanım. Gel gel Samsun’a gel 🙂

Yazarın Avatarı
Abdullah ALAY

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.
X
X
X
X