Deltadaki 400 Yaban Hayvanı Tedavi Edildi
Samsun da bulunan ve dünyanın önemli sulak alanlarından olan Kızılırmak Deltası ndaki Yaban Hayvanları İlk Yardım Ünitesi nde, faaliyete alındığı 2015 yılından bu yana 400 yaban hayvanına müdahale edildi.Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak, Yaban Hayvanları İlk Ya devamı..


65 Milyonluk Müze Samsun un Gururu Olacak
Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Samsun Büyükşehir Belediyesinin ortaklaşa yaptığı Samsun Müzesi nin proje tutarı 65 milyon TL.İnşaatına başlanan ve 2019 yılında bitirilmesi hedeflenen Samsun Müzesi 13 bin metrekare alana yapılıyor. Samsun Müzesi hakkında bilgi veren Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel devamı..


Büyükşehirden Kırsal Kalkınmaya 9 Milyonluk Destek
Samsun Büyükşehir Belediyesi, 2015-2017 yılları arasında ilçelerdeki kırsal kalkınmaya toplamda 9 milyon 39 bin 218 TL lik destek sağladı.DESTEK HER YIL ARTIYORBüyükşehir Belediyesinin kırsal kalkınma yatırımlarıyla ilgili bilgi veren Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı devamı..


Başkan YILMAZ: Köylere Dönüş İçin Destek Veriyoruz
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ile Samsun Lojistik Merkezi nde muhtarların sorunlarını dinleyerek istişarede bulundu.Samsun da görev yapan tüm mahalle muhtarları ile sık sık bir araya gelen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yıl devamı..


Büyükşehir Kar Mücadelesine Hazır
Ülke genelinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam ederken, Samsun Büyükşehir Belediyesi olası soğuk hava ve kar yağışı öncesinde tüm hazırlıklarını tamamladı. İl genelinde karla mücadele çalışmalarına bu yıl 217 iş makinesi ile 320 personel katılacak.17 ilçede 4 bin 522 devamı..


Başkan YILMAZ: Samsunspor Sıkıntıları Aşacak
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsunspor un yaşadığı sıkıntıların geçmişten gelen sıkıntılar olduğunu belirterek, İnşallah kampanya sürecinde bu sıkıntılar bitecektir dedi.Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi 2018 yılı ilk toplantısında konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkan devamı..


Başkan YILMAZ Açıkladı: Lojistik Köy Mart Ayında Hazır
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 2017 yılında yapılan en iyi iş Lojistik Köyün kurulması oldu dedi.Meclis toplantısında konuşan Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, 2017 yılını değerlendirdi. 2017 yılında birçok güzel işler yapıldığını dile getiren Yılmaz, Şüphesiz ki yapılan en iyi iş Loj devamı..


Kaçak Binaların Moloz Yığınından Kuş Cennetine 4 Tepe
SAMSUN da, Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti ndeki yaklaşık 319 kaçak yapının yıkımıyla ortaya çıkan moloz yığını, doğal tepeler haline dönüştürüldü. Molozlardan 4 tepe oluşturulup, üzerleri de toprakla kaplandı. Tepelerin kuş gözlem amaçlı da kullanılabileceği belirtildi. DOĞAYI BOZACAK NİTELİKTE devamı..


Gülsan ı Daha İyi Bir Yere Taşıyacağız
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Gülsan Sanayi yi daha iyi bir yere taşımak için elimizden geleni yapacağız dedi.İRAN I KARIŞTIRANLAR ZİL TAKIP OYNUYORSamsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Havza Muhtarlar Derneği tarafından organize edilen istişare ve değerlendir devamı..


Başkan YILMAZ : Kaliteden Ödün Vermeyelim
Çalışma Bakanlığı tarafından AB hibe destekli projeler arasında en başarılı proje olarak birinci seçilen Mesleki Eğitim Mutfağımdan Geçiyor(MEMGE) kursunun ikinci dönem mezunlarını verdi.Başkan Yılmaz, 30 yıl önce sadece bir lokantası bulunan Samsunun hizmet sektöründe bugün çok ileri bir noktaya ge devamı..


Başkan YILMAZ: Güzel İzler Bırakmak İçin Çalışıyoruz
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Vezirköprü ilçesinde cumhuriyet tarihinden bu yana tam anlamıyla çözülemeyen Karkucak ve Kuşçular Mahallesi grup yolunun yapımı için düğmeye bastı.SAMSUN DA GÜZEL İZLER BIRAKMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZVatandaşın sorunlarını yerinde incelemek ve sorunları devamı..


Samsun Büyükşehir'den Tarım İçin Bir Büyük Adım Daha
Tarımsal üretimde ülkelerinde önemli kabul edilen şehirlerin uluslararası bir dayanışma içine girerek daha verimli çalışmaların ortaya çıkarılabilmesi amacıyla kurulan Uluslararası Tarım Şehirleri Birliği ne Samsun Büyükşehir Belediyesi de katıldı.BÜYÜKŞEHİR BELEDİYELERİ TARIM İÇİN EL ELE VERDİSamsu devamı..


Yeşilırmak a Dev Gerdanlık
Samsun un Çarşamba ilçesinde yapımı tamamlanan ve yılbaşı öncesinde resmi olarak açılışı yapılacak Hürriyet-Kumtepe Köprüsü nden ilk geçişi Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve beraberindekiler yaptı.Samsun un Çarşamba ilçesinde 310 metre uzunluğu ile ilçenin en uzun köprüsü olaca devamı..


Büyükşehirden Çiftçilere Ceviz Desteği
İlçelerde kırsal kalkınma yatırımlarına devam eden Samsun Büyükşehir Belediyesi, İlkadım Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü işbirliği ile eğitim verdiği çiftçilere sertifikalı ceviz fidesi dağıttı.İlkadım Kaymakamlığı ve İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü işbirliği ile Karadeniz T devamı..


Başkan YILMAZ: Seneye Daha Büyüğünü Yapmayı Umuyoruz
Samsun da düzenlenen Alışveriş Şenliği nde milyon dolarlık mücevherlerin de bulunduğu birçok ürün sergilendi.BİKAP kurucuları, yaptıkları şenlikle kadınların ekonomiye olan etkisini göstermeyi amaçladıklarını ifade ederek, BİKAP olarak amacımız bir sürü girişimci kadınlara fırsat oluşturarak, yaptık devamı..


Başkan YILMAZ: Makine Parkı Değil Üretim Merkezi
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz; Makine ikmal deyince akla araçların tamir edildiği yerler gelirdi. Biz Makine ikmali üretim merkezine çevirdik dedi.MAKİNE PARKI DEĞİL ÜRETİM MERKEZİSamsun Büyükşehir Belediyesi Makine İkmal Daire Başkanlığı kent için gerekli olan birçok malzemey devamı..


Kesme Çiçek Üretimine Büyükşehir Desteği
Tarım ve hayvancılığı geliştirmeye yönelik kırsal kalkınma çalışmalarına devam eden Samsun Büyükşehir Belediyesi, üretimini artırmak isteyen çiftçilerin yüzünü güldürüyor. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, ekonomik imkânsızlık sebebiyle kesme çiçek üretimini artıramayan 2 aileye fide desteğinde bul devamı..


Mediclust ın Kuruluşu Onaylandı
Dünyanın üçüncü ülkemizin ise tek Cerrahi El Aletleri üretim üssü olan Samsun da sektöre yönelik kamunun ihtiyacı olan tıbbi cihaz ihtiyacını güdümlü olarak üreterek kamunun hizmetine sunacak olan MEDİCLUST A.Ş. firmasının kuruluşuna Bakanlar Kurulu nun olurundan sonra Cumhurbaşkanlığı tarafından da devamı..


Kurtuluşa Giden Yol
Mustafa Kemal Atatürk ün 19 Mayıs 1919 da Milli Mücadeleyi başlatmak için Bandırma Vapuru yla Samsun a gelişinin ardından Amasya ya gidişinde kullandığı 98 kilometrelik Kurtuluş Yolu, 98 yıl sonra Samsun Büyükşehir Belediyesinin başlattığı proje ile tekrar ortaya çıkarıldı.YOL GÖSTERİCİ ÇANLAR TARİH devamı..


Başkan YILMAZ: Bu Proje Samsun Tarihine Geçeçek
Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı hızla devam eden ve yılbaşından sonra açılması planlanan Samsun Lojistik Merkezi için Türkiye genelinde birçok firma talip oldu.80 bin metrekaresi kapalı alan olmak üzere toplamda 700 bin metre kare alana yerleşen Türkiye nin en büyük lojistik merkezler devamı..


Buzağı Can Sütü Projesi Hayata Geçiyor
Kırsal kalkınma çalışmalarıyla tarımda büyük ilerleme kaydeden Samsun Büyükşehir Belediyesi, hayvancılığın artırılması için de önemli bir yatırıma hazırlanıyor. Son yıllarda yaşanan buzağı kayıplarının azaltılması ve ekonomik kaybın önlenmesine yönelik Buzağı Can Sütü Projesi hayata geçiriliyor. Pro devamı..


100. Yıl Bulvarı na Ekspres Hizmeti Geliyor
Samsun da, E3 Ekspres hattı 11 Aralık Pazartesi gününden itibaren Belediyeevleri-100. Yıl Bulvarı-Baruthane-Kalkancı güzergâhında toplu taşım hizmeti vermeye başlayacak.BELEDİYEEVLERİ - 100.YIL BULVARI- BARUTHANE-KALKANCIGeçen günlerde Samsun Büyükşehir Belediyesi Samulaş tarafından işletilen yeni e devamı..


Türkiye nin İlk İntermodal Lojistik Merkezi
Türkiye nin ilk ve tek intermodal lojistik merkezi Lojistik Köy ün tanıtımı yapıldı.Samsun Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Lojistik Köy de yapılan tanıtım toplantısında konuşan Samsun Valisi Osman Kaymak, Lojistik Köyün çok doğru bir ile yapıldığını belirterek, Bundan sonraki iş, burayı planlandığ devamı..


Samsun Valiliği Golf Kupası
1. Samsun Valiliği Golf Kupası nda iki gün boyunca kıyasıya yarışan sporculara kupaları takdim edildi.Ayrıca Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Valisi Osman Kaymak a golf sporuna katkılarından ötürü plaket takdim etti.Samsun Valiliği tarafından Samsun Büyükşehir Belediyesi devamı..


Başkan YILMAZ Yerli Otomobile Talibiz
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, yerli otomobilin Samsun da yapılması ile ilgili de çeşitli makamlarla iletişim halinde olduklarını açıkladı.HEP BERABER KUDÜS E GİDELİMSamsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz AK Parti İl Başkanlığı nda düzenlenen AK Parti Grup Toplan devamı..


Başkan YILMAZ: Verdiğimiz Sözleri Yerine Getiriyoruz
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Çarşamba ilçesinde Hürriyet ve Kumtepe Mahalleleri arasında yapımı tamamlanan 2. Köprüde incelemelerde bulundu.Çarşamba ve Bafra da geçtiğimiz yıl içinde tamamlanan köprülerin yapımı sırasında 2. köprülerin de en kısa zamanda yapılacağı sözünü ve devamı..


Başkan YILMAZ, Öğrencilerle Birlikte
Samsun Büyükşehir Belediyesi nin OMÜ Ziraat Fakültesi nde doğal dokuyu bozmadan yaptığı peyzaj uygulaması, alanı gören herkesi hayran bıraktı. Fakülteyi ziyaret eden Başkan Yılmaz, Sadece şehirde değil üniversitemizde de ferah yaşam alanları oluşturmaya devam ediyoruz dedi.DOĞAL DOKU BOZULMADAN FERA devamı..


SAMSUN GOLF ALANI DÜNYADA SES GETİRDİ
Ukranya Golf Federasyon Başkanı Krykun Aleksander Samsun Büyükşehir Belediyesi Golf Kulübünü ziyaret etti. Sahaya hayran kalan Aleksander,İlk kez böyle bir saha ile karşılaştım. Sizden öğreneceğimiz çok şey var dedi.Golf atış denemesi de yapan Aleksander, Burası Samsun a büyük prestij kazandıran bir devamı..


Büyükşehir den 2 Bin Ceviz Fidanı
Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Bafra ilçesinde çiftçilere 2 bin adet sertifikalı ceviz fidanı dağıtıldı.Bafra Öğretmenevinde gerçekleştirilen fidanı dağıtımında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Tarımsal üretime dönük bir çabanın içindeyiz. İçinde bulunduğumuz coğrafyad devamı..


Büyükşehir Bafra da 2. Köprüyü Hizmete Açıyor
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz; Bafra mızın 2. köprüsünü yılbaşına kadar hizmete sunacağız. dedi.Yapımı devam eden 2. köprü inşaatını inceleyen Başkan Yılmaz, yüklenici firma yetkililerinden köprünün yılbaşına kadar tamamlanacağı sözünü aldı.Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Y devamı..


Samsun Büyükşehir Belediyesi ne Bir Ödül Daha
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü koordinasyonunda Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi tarafından iki yıldır sürdürülen İklim Değişikliği Konusunda Farkındalık Geliştirme Projesi, sona erdi. Projenin kapanış töreninde verilen iklim ödüllerinde Samsun Büyükşehir Belediyesi devamı..


Samsun Hatırası
Samsun da şehrin birçok yerine konulan Samsun yazıları, hatıra fotoğrafı çektirmek isteyenlerin ilk tercih ettiği mekânlar haline geldi.Yazıların büyük beğeni topladığını ifade eden Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak, Samsun da son zamanlarda estetik görünüm konu devamı..


Büyükşehirden Çiftçilere 4 Bin Kuşburnu Fidanı
Samsun Büyükşehir Belediyesince Alaçam ilçesinde çiftçilere 4 bin adet kuşburnu fidanı dağıtıldı.Hazırlanan proje ile Alaçam ın yüksek rakımlı bölgelerinde doğal hayatta bulunan ve bölge insanının doğadan toplayıp ilçe merkezinde meyve ya da marmeladı yapılıp satılan kuşburnu için önemli bir gelir k devamı..


Büyükşehir den Tarıma Destek 800 Bin TL yi Buldu
Samsun Büyükşehir Belediyesi, tarımsal üretimi ve çiftçilerin gelirini artırmak amacıyla kırsal kalkınma yatırımlarına devam ediyor.Laboratuvar ortamında geliştirip denemeleri yapılan, bölgeye uyumlu, sertifikalı ve verimi yüksek 15 bin kuşburnu fidanı, Ladik, Kavak, Alaçam ve Yakakent te üreticiler devamı..


Büyükşehir Belediyesi İçme Suyundan Elektrik Üretecek
Samsun Büyükşehir Belediyesi, arıtma tesisine giden sudan, kurduğu mikro hidroelektrik santrali (HES) ile elektrik üretmeye başladı.DÖVİZİMİN ÇOĞU ELEKTRİĞE GİDİYORSelahattin Ereren Su Arıtma Tesisi, Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yıllardır şehrin su ihtiyacının karşılaması için kullanıyor. devamı..


Başkan YILMAZ: Samsun un Akciğeri Olacak
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 25 yıllığına tahsis aldıkları 30 dönümlük Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesini yeşil alan olarak düzenleyeceklerini, tarihi binayı da Sağlık Müzesi yapacaklarını söyledi.30 DÖNÜMLÜK ALAN YEŞİL ALAN, TARİHİ BİNA DA SAĞLIK MÜZESİ OLACAKBaşkan Yusu devamı..


Başkan YILMAZ: Samsun u Zengin Bir Şehir Yapmamız Lazım
2. Samsun Gıda, İçecek Ürünleri Gıda İşleme Teknolojileri, Paketleme ve Lojistik Fuarı, düzenlenen törenle 2. kez kapılarını açtı.GIDA OLMAZSA OLMAZIMIZ TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezinde düzenlenen Samsun Gıda 2017 Fuarının açılışına binlerce Samsunlu akın etti. Fuarın açılış konuşmas devamı..


Başkan YILMAZ: Güzel Bir Samsun İçin Çalışıyorum
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Çarşamba ilçesinde yapılan yatırımları yerinde inceleyerek Hürriyet ve Kumtepe mahalleleri arasında yapılan köprünün 10 Aralık ta hizmete açılacağını duyurdu.Çarşamba da Hürriyet – Kumtepe mahalleleri arasında yapımı tamamlanmak üzere olan köprü devamı..


Küresel Sorunlara Çözüm Üretip, Türkiye İkincisi Oldular
TÜBİTAK 4007 Şanlıurfa Bilim Şenliği kapsamında yapılan Türkiye nin en büyük STEM proje yarışmasına katılan Samsun Çınarlık Ortaokulu 7. Sınıf Öğrencisi Arda Keleş ve arkadaşları, küresel sorunlara çözüm alanında Türkiye ikincisi oldu. Projesinde doğal atık mısır koçanlarını bina yalıtım malzemesine devamı..


Şehir İlmek İlmek İşleniyor
Samsun un çehresini değiştirme konusunda hız kesmeyen Samsun Büyükşehir Belediyesi, Atatürk Bulvarı nı yaşam alanı haline getirecek peyzaj düzenlemelerine hafta sonu da devam ediyor.BAŞKAN YILMAZ DAN TEBDİL-İ KIYAFET KONTROLGerçekleştirdiği alt ve üst yapı yatırımlarıyla Samsunu geleceğe taşıyan Büy devamı..


Samsun un 2 Projesine Büyük Ödül
Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Samsun a kazandırılan Saathane Meydanı ve Şifa Hamamı Restorasyon Projesi ile Gazipaşa Mahallesi Kültür Evi Projesi TKB Özendirme Yarışması nda ödüle layık görüldü. Ödülü alan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bu ödülü Samsunlu hemşerilerim devamı..


Başkan YILMAZ: Her Zaman Hizmetle Yarışan Bir Belediye Olduk
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, istişarelerde bulunmak üzere İskele Kafe de düzenlenen kahvaltı programında Ayvacıklı muhtarlar ile bir araya geldi.Başkan Yılmaz programın ardından ilçede bulunan mahalle yollarında incelemelerde bulunarak yerinde tespit ettiği sorunların çözümü devamı..


Hacca Gitse Bu Kadar Sevap Alamazdı
Türkiye nin verimli tarım ovalarından Bafra, Samsun Büyükşehir Belediyesi nin yatırımlarıyla hızla değişiyor. Alt yapı yatırımlarıyla ilçenin köylerindeki asırlık sorunlar çözülürken, halkın yaşam konforu ise giderek artıyor.Tarım ilçesi Bafra da da büyük yatırım gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi devamı..


Samsun Müzesi İnşaatı Yükseliyor
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Samsun Arkeoloji ve Etnografya Müzesi inşaatını inceledi.İlkadım Atletizm Stadyumu nun yanında yapımı hızla devam eden Samsun Arkeoloji ve Etnografya Müzesi inşaatında incelemelerde bulunan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bur devamı..


Bafra, Hizmette Altın Çağını Yaşıyor
Bafra ilçesi, Samsun Büyükşehir Belediyesi nin alt ve üst yapı yatırımlarıyla günden güne gelişiyor. Büyükşehir Belediyesi hizmet ve proje çalışmalarını değerlendiren Bafra Mahalle Muhtarları Sosyal ve Dayanışma Derneği Başkanı Sait Karagöl, Büyükşehir Belediyesi Yasası olmasaydı bu yapılan hizmetle devamı..


Antikacı Cemil Benice Başkan YILMAZ ı Şaşırttı
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz dün Asarcık da yaptığı ziyaretlerin ardından Ak Parti ilçe Başkanı Hami Karakaşın önerisi üzerine Cemil Benice ye ait antika dükkânını ziyaret etti.Asarcık da bir antika dükkânının olmasından dolayı yaşadığı şaşkınlığı sosyal medya hesabından payl devamı..


Tarih ve Turizm Alanı Olacak
Samsun Büyükşehir Belediyesi nin Saathane Meydanı Projesi kapsamında bulunan Osmanlı mimarisinin ender örneklerinden tarihi taşhan, orijinal görünümüne kavuşturuluyor. Arkeolojik kazılarda temelleri bulunan eserin kesilen dilimi tekrar örülüyor.Yakın bir tarihe kadar varlığı pek bilinmeyen Canikli A devamı..


Başkan YILMAZ: Bizler Gelip Gidiciyiz, Hizmetler Baki Kalacak
Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından ulaşım hizmetlerinde kullanılacak yeni otobüslerin hizmete alınması töreninde konuşan Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, Bizler gelip gidiciyiz. Ama yaptığımız hizmetler baki kalacaktır. Dedi.Tekkeköydeki otobüs toplanma alanında gerçekleştirilen törende konuşan Samsun devamı..


Samsun Golf Kulübü Hayran Bırakıyor
Karadeniz in ilk ve tek sahası olma özelliğine sahip olan ve Samsun Büyükşehir Belediyesi nin çalışmaları sonucu hayata geçirilen Samsun Golf Kulübü ziyaretçilerini hayran bırakmaya devam ediyor.SAMSUN SPORDA GELİŞMİŞ BİR ŞEHİRSamsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, birkaç gündür çeşit devamı..


Yeni Ekspres ve Ring Hatları Hizmete Giriyor
Samsun Büyükşehir Belediyesi Samulaş A.Ş. tarafından işletilecek yeni ekspres ve ring hatları 13 Kasım 2017 Pazartesi günü itibariyle hizmete başlıyor.GÜVENLİ VE KONFORLU ULAŞIM HİZMETİSamsun Büyükşehir Belediyesi adına ulaşım hizmetlerini yürüten Samulaş A.Ş. bünyesinde hizmet verecek olan R28 Ring devamı..


Gürcü Bakan Yardımcısı Lojistik Köyde
Gürcistan Acara Özerk Cumhuriyeti Maliye Ekonomi Bakan Yardımcısı Konstantine Megrelişhvili, Acara TSO Başkanı Tamaz Shavadze ve beraberindeki heyet inşaat çalışmalarında son aşamaya gelen Lojistik Köyü gezerek yetkililerden bilgi aldılar.Projenin hayata geçmesi ile sadece Samsun değil bölge ve çevr devamı..


Bafra Nokulu Mahreç Aldı
Samsun Büyükşehir Belediyesi Bafra nokulu na mahreç işareti aldı.COĞRAFİ İŞARET BELGESİ NEDİR?Samsun un öne çıkan lezzetleri ve yerel ürünlerin tanıtımı ve marka haline gelmesi için çalışan Samsun Büyükşehir Belediyesinin çalışmaları meyvelerini veriyor. Coğrafi ürün konusunda yapılan çalışmalarla S devamı..


Kitapseverlere Yol Üstü Kütüphane
Toplumda kitap okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak amacıyla harekete geçen Samsun Büyükşehir Belediyesi, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında örnek bir çalışmayı hayata geçirdi. Üst geçitlerden birinin altındaki boşluk alanı yol üstü kütüphanesine dönüştüren Büyükşehir Belediyesi, projeye vatandaş devamı..


Şehit Ailesinin Acısına Ortak Oldu
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, dün Çarşamba ilçesinde toprağa verilen şehit Erhan Karaca nın kabri başında dua etti, ailesine taziye ziyaretinde bulunarak büyük acıyı paylaştı.Hakkari nin Şemdinli ilçesinde terör örgütü PKK lı teröristlerle girilen çatışmada şehit düşen sözleş devamı..


Hizmet Geliyor Yüzler Gülüyor
Samsun u milli kurtuluş mücadelesi başlangıcının 100. yıl dönümüne hazırlayan Büyükşehir Belediyesi, ilçelere bağlı mahallelerdeki alt ve üst yapı yatırımlarını aralıksız sürdürüyor. Şehrin tarihi ilçelerinden Havza da çalışmalar hızla sürerken, hizmetlerden memnun kalan muhtarlar ise Büyükşehir Bel devamı..


Başkan YILMAZ Havza da Çöken Yolu İnceledi
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Havza Belediyesi ni ziyaret ettikten sonra Doğançayır Mahallesi grup yolunda erozyon sonucu çöken beton yolda incelemelerde bulundu.Geçtiğimiz aylarda yaşanan erozyon sonucu çökmeler meydana gelen Doğançayır Mahallesi grup yolunda incelemelerde bu devamı..


Başkan YILMAZ: Gecem, Gündüzüm Samsun
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, kadın girişimci Esra Akkaya nın Kavak ta hayata geçirdiği Akkaya Yufkacılık ın açılışını yaptı. Yılmaz açılışta yaptığı konuşmada, Gecem, gündüzüm, bütün dünyam olan Samsun un geleceği için çalışıyorum dedi.Ekonominin canlanmasında kadın girişimc devamı..


Büyükşehirden Akıllı Aydınlatma
Samsun Büyükşehir Belediyesi, akıllı şehir uygulamaları kapsamında yeni bir sistemi hayata geçirmeye hazırlanıyor.Bozuk kentleşme, gürültü kirliliği, çevre kirliliği ve enerji kaybı konularında teknolojik ve çevre dostu akıllı şehir projeleri üreten Samsun Büyükşehir Belediyesi, sokak aydınlatmaları devamı..


Samsun da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkusu
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Samsun da düzenlenen törenlerle kutlandı.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın Cumhuriyet Bayramı mesajının okunmasının ardından Vali Kaymak, cumhuriyetin ilanının 94üncü yılını birlikte kutlamanın coşku ve heyecanı içinde olduklarını söyledi. Bu büyük bayramın herkese kut devamı..


1. Chipping ve Patting Golf Turnuvası
Samsun Büyükşehir Belediyesi Golf Kulübü tarafından düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 1. Chipping ve Patting Golf Turnuvası nda 90 sporcu başarılı olabilmek için mücadele etti.Turnuva hakkında bilgiler veren Samsun Büyükşehir Belediyesi Golf Kulübü Direktörü Hamza Sayın, Turnuvanın adı, 29 Ekim devamı..


Üst Geçitler Göz Kamaştırıyor
Samsun Büyükşehir Belediyesi nin inşa ettiği üst geçitler göz kamaştırıyor. Modern kent kimliğini yansıtan unsurlardan üst geçitlerin yenilerini halkın hizmetine sunan Büyükşehir belediyesi, eski üst geçitleri ise boyayarak şehre renk katıyor.Büyükşehir Belediyesi Estetik Kurul Kararları kapsamında devamı..


Afet Öncesi Hazırlık Eğitimi
Samsun Büyükşehir Belediyesi, afetlere karşı hazırlıklı ve bilinçli olunması amacıyla personele yönelik hizmet içi eğitim programı düzenledi. Eğitimde katılımcılara afet öncesi, anı ve sonrasında yapılması gereken işlemler konusunda önemli bilgiler verildi.Program kapsamında katılımcılara ülkemizde devamı..


Foto Safari Ödülleri Sahiplerini Buldu
UNESCO Dünya Mirasları Listesi geçici aday listesinde bulunan Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti nin tanıtımına yönelik Fotoğraf Avcılarına Rastgele sloganıyla düzenlenen Foto Safari Yarışması nın sonuçları açıklandı.15 farklı ilden toplam 118 fotoğrafçının katıldığı foto safari yarışmasının sonu devamı..


Eurodesk ten Doğa Kampı Öğrencilerine Brifing
Eğitim ve gençlik alanlarında gençlerin Avrupa fırsatları ve faaliyetlerine katılımı hakkında bilgi sağlayan bilgi ağı Eurodesk, Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde doğa kampı yapan öğrencilerle buluştu.Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen Samsun da İklim Değişikliğine Uyum Süreci Kapsamı devamı..


Başkan YILMAZ: Yol ve Su Hikâyeleri Konuşulmayacak
Samsun un Kavak ilçesi belediye meclis üyeleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ı ziyaret etti.SİNEKTEN YAĞ ÇIKARARAK İŞ YAPIYORUZBüyükşehir Belediyesi Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarete Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu ile AK Parti ve MHP belediye meclis üyeleri katıldı devamı..


Foto Safari de Kazananlar Belli Oluyor
Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Samsun Kızılırmak Deltası Koruma ve Geliştirme Birliği (SAMKUŞ) tarafından düzenlenen Kızılırmak Deltası Foto Safarinin ardından değerlendirme toplantısı yapıldı.Samsun Büyükşehir Belediyesinde gerçekleştirilen değerlendirme toplantısına Samsun Büyükşehir Belediye Baş devamı..


Doğa ile İç İçe Eğitim
Samsun Büyükşehir Belediyesi, kuş popülasyonu ve türleri açısından Dünya nın en büyük sulak alanlarından Kızılırmak Kuş Cenneti nde ilköğretim okulu öğrencilerine yönelik doğa kampları uygulaması başlattı.Türkiye de İklim Değişikliği Alanında Kapasitenin Geliştirilmesi Hibe Programı kapsamında Samsu devamı..


Başkan YILMAZ; Çerkes Halkı Onurlu ve Gururlu Bir Millet
Konya da Adige Dil Derneği Kültür Merkezi nin açılış törenine katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Çerkes Halkı onurlu ve gururlu bir millet dedi.Yurt içi ve yurt dışından çok sayıda misafirin katıldığı açılış töreninde bir konuşma yapan Başkan Yılmaz; AK Parti iktidara geld devamı..


Atakum Sahilinde Dalgalara Önlem
Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt, Atakum sahilindeki dev dalgaların sahillerimize ve insanlarımıza ulaşmasını engellemek için dolgu çalışmalarına başladık dedi.Samsun un denizlerinde 7 tane Mavi Bayraklı plajın olduğunu hatırlatan Yurt, İnsanlarımızın artık Sinop a devamı..


Başkan YILMAZ; Attığı Gol Hala Hafızamda
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsunspor un efsane futbolcusu Rıfat Usta ile karşılaştı. Başkan Yılmaz, Rıfat ağabeyimizin Fenerbahçeli Hazım a frikikten attığı gol hala hafızalarımda dedi.Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, önceki gün Çiftlik Caddesi nde bi devamı..


Samsun Estetikte Marka Şehir Oluyor
Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak, Milli Mücadelenin marka şehri Samsun u estetikte de marka şehir haline getirmeye çalıştıklarını söyledi.Büyükşehir Belediyesi Estetik Kurul Kararları kapsamında hayat bulan projelere, Grafik Tasarım Şube Müdürlüğü nde son şekli devamı..


Güneş Panelleri Yılda 130 Bin Tl Kazandırdı
Samsun Büyükşehir Belediyesi raylı sistem hizmet binasının çatısına kurduğu güneş panellerinden yılda 130 bin TL enerji geliri elde etti.Yapılan elektrik üretim santrali hakkında bilgiler veren Samsun Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Elektrik ve Aydınlatma Şube Müdürü Mehmet Çamaş devamı..


Büyükşehirden Canik Tarımına Tohum Desteği
Milli tarım politikası kapsamında ilçelerde kırsal kalkınma yatırımlarına devam eden Samsun Büyükşehir Belediyesi, Canik Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü işbirliği ile çiftçilere sertifikalı korunga tohumu dağıttı.Canik Kaymakamlığı ve İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü işbirliğ devamı..


Kuş Cenneti, Foto Safari ile Dünyaya Tanıtılacak
Samsun da bulunan Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti nin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla Fotoğraf Avcılarına Rastgele  sloganıyla düzenlenen Kızılırmak Deltası Foto Safari Yarışması, aralarında Samsun Cumhuriyet Başsavcı Vekili Vedat Soğukpınar ın da olduğu yaklaşık 100 fotoğrafçının katılımıyla devamı..


Başkan YILMAZ: Türkiye nin En Modern Müzesi Olacak
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İddia ediyorum, Arkeoloji ve Etnografya Müze inşaatı bittiğinde Türkiye nin en modern müzeleri arasında yerini alacak dedi.SIRADAN BİR MÜZE OLMAYACAKAtatürk Bulvarı üzerindeki eski MİT ve Tohum Sertifikasyon Test Müdürlüğü ile Karadeniz Tarımsal devamı..


Başkan YILMAZ dan Keçisi Üreticisi Aileye Ahır Sözü
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Lâdik ilçesinde Saanen Keçisi üreticiliği yapan Ahmet Aygül e keçileri için ahır yapma sözü verdi.Lâdik ilçesinde Saanen Keçisi üretimi yapan Sema ve Ahmet Aygül ailesi Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ı ziyaret etti. Eşinin a devamı..


Osmanlı El Sanatları Sergisi Kent Müzesi nde
Samsun Valisi Osman Kaymak ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Samsun Kent Müzesi nde İmam Hatipli Sanayici ve İşadamları Derneği tarafından hazırlanan Osmanlı El Sanatları Sergisinin açılışını yaptı.İmam Hatipli sanayici ve işadamları tarafından yapılan eserleri tek tek inceleye devamı..


Site Camii Yeni Yüzüne Kavuşuyor
Konumu ve geçmişiyle şehrin önemli merkezlerinden ve sembollerinden birisi olan Site Camii, Samsun Büyükşehir Belediyesinin gerçekleştireceği projeyle yepyeni bir kimliğe ve görünüme kavuşacak.Kent estetiğini artıracak projelerden bir tanesi ise Cumhuriyet Meydanı yanındaki Site Camii Çevre Düzenlem devamı..


Başkan YILMAZ: Samsun İhracat Üssü Olacak
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 50 milyon euroluk Lojistik Köy ün inşaatı 90 gün içinde tamamlanacak dedi.Lojistik Köy ün inşaat çalışmalarını Vali Kaymak ve Gazeteciler ile birlikte yerinde inceleyen Başkan Yılmaz, 50 milyon euroluk projenin 3 ay sonra tamamlanarak faaliyete g devamı..


Çin Devlet Televizyonu Örnek Tesisi Görüntüledi
Çin Devlet Televizyonu Chine Central Television muhabirleri Türkiye nin en modern hayvan bakım ve rehabilitasyon tesisi olan Samsun Büyükşehir Belediyesi Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvanlar Bakım Merkezinde çekim yaptılar.Bakım Merkezi ni kamuoyundan duyduklarını ve geldiklerinde tahminlerinin ötesinde devamı..


TOKİ Konutlarında Kura Heyecanı
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile Samsun Büyükşehir Belediyesinin gerçekleştirdiği İlkadım Kıran Mahallesi 1 inci Etap Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi nin konut alma hakkı ve konut belirleme kuraları çekildi.2023 YILI HEDEFİMİZ 1 MİLYON 200 BİN KONUTToplam 913 konutun olduğu 1 inci etapt devamı..


Balıkçı Barınağı İstasyonu Hizmete Açılıyor
Samsun Büyükşehir Belediyesi adına Samsun halkına konforlu ve güvenli toplu taşımacılık hizmeti veren Samulaş tarafından işletilen hafif raylı sistem hattının doğu kısmında yer alan ve yolcu güvenliği nedeniyle hizmet vermeyen Balıkçı Barınağı Tramvay İstasyonu Pazartesi günü itibariyle hizmete açıl devamı..


Bafra da Süt Toplama Merkezi Açıldı
Samsun un Bafra ilçesinde Damızlık Manda Üreticileri Birliği Süt Toplama Merkezinin açılışı yapıldı.Samsunun Bafra ilçesinde Damızlık Manda Üreticileri Birliği Süt Toplama Merkezinin açılışı yapıldı.BAFRA DA SÜT TOPLAMA MERKEZİ AÇILDISamsun Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulanan, Kalkınma Bakanl devamı..


Kupayı Başkan YILMAZ a Getirdiler
Samsun Oliympian Sharsk Ragbi takımı, Türkiye erkekler 7 li Ragbi Bölgesel Ligi Şampiyonasının ardından kazandıkları 2 ncilik kupası ile Samsun Büyükşehir Belediye başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ı ziyaret etti.HER ZAMAN SİZLERİN YANINDA OLACAĞIZTürkiye 7 li Ragbi Bölgesel Ligi ön eleme maçları 16 takımın devamı..


Başkan YILMAZ: Samsun da Keçi Yetiştiriciliği Canlanacak
Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Kırsal Kalkınma Programı kapsamında Vezirköprü de 10 çiftçiye toplamda 220 keçi dağıtımı gerçekleştirildi.SAMSUN DA SAANEN KEÇİSİ YETİŞTİRİCİLİĞİ CANLANACAKSamsun Büyükşehir Belediyesi Kırsal Kalkınma Daire Başkanlığı nın çalışmaları çiftçinin devamı..


Başkan YILMAZ, Sergi Açılışına Katıldı
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Kadıköy Aile ve Yaşam Merkezi nde üretilen el emeği göz nuru çalışmaların sergisinin açılışını gerçekleştirdi.Açılışını Vali Yardımcısı Hakan Kubalı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi genel Sekreter Yardı devamı..


Başkan YILMAZ: Mediclust, Savunma Sanayine Yardımcı Olacak
Samsun, Sağlık Enstitüsü Zirvesi ne ev sahipliği yaptı.Bir otelde düzenlenen programın açılış konuşmasını gerçekleştiren MEDİKÜM Derneği Başkanı Ahmet Aydemir, Burada amacımız Türkiye de tıbbi cihaz üretiminin her alanda olduğu gibi yerlileştirilmesi ve millileştirilmesidir. Bu hep beraber yapabilec devamı..


Bafra nın Çehresi Değişecek
Samsun Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Bafra Belediyesi işbirliğiyle yapımına başlanan Sedde Projesi nde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. İlçe için büyük önem taşıyan projenin, yeni otogar inşaatıyla birlikte faaliyete geçeceği belirtiliyor. Projeler tamamlandığında ise ilçenin çehresini değiştirme devamı..


Başkan YILMAZ: Fuarlar Ticaretin Olmazsa Olmazıdır
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, TÜYAP tarafından düzenlene Samsun 3. Tarım Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı nda yer alan standları tek tek gezerek firma yetkilileri ile görüştü.SAMSUN EKONOMİSİ VE TANITIMI İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR ORGANİZASYONBaşkan Yılmaz a fuar alanı gezisinde T devamı..


Alaçam da Su Bayramı
Samsun Büyükşehir Belediyesi SASKİ Genel Müdürlüğü nün çalışmalarıyla Alaçam a bağlı Köseköy, Vicikler, Umutlu, Tepebölmesi ve Kızlan Mahalleleri sakinleri tarihlerinde ilk defa suya kavuşmanın sevincini yaşadı.Törene, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Samsun Valisi Os devamı..


Yaşar Doğu Anı Evi Müzesi Açıldı
Samsunlu Milli Güreşçimiz dünya ve olimpiyat şampiyonu merhum Yaşar Doğu nun anısına Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Kavak İlçesi Emirli Mahallesi nde yaptırılan Yaşar Doğu Anı Evi ve Müzesi büyük bir coşkuyla açıldı.YAŞAR DOĞU KÜLTÜR AKADEMİSİ GELİYORAçılışa iştirak eden coşkulu kalabalığa devamı..


Hayata Küsmedi Kendi İşini Kurmak İçin Çalışıyor
Engeline rağmen hayata küsmeyen ve Çarşamba da katıldığı girişimcilik kursu ile kendi işinin patronu olmak için mücadele veren Murat Güney isimli vatandaş Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ı makamında ziyaret etti.BİR GÜNLÜK BAŞKANLIĞINDA VERDİĞİ TALİMAT HERKESİN UMUDU OLDUKonuğu devamı..


Hayvanlar Günü İçin Anlamlı Etkinlik
Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve Türkiye deki en modern barınak olarak gösterilen, 400 kedi ve köpeğin kaldığı Sahipsiz Sokak Hayvanları Doğal Yaşam Alanı 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü nde yine bir dizi etkinliğe sahne olacak.Samsun Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada 4 Ek devamı..


Vezirköprü nün Alt Yapısına Neşter
Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, Vezirköprü ilçe merkezinin alt yapı sorununa neşter vurduklarını ve proje tamamlandığında 44 kilometre kanalizasyon ve yağmursuyu hattının döşeneceğini söyledi.Vezirköprü ilçesindeki alt yapı projenin yüz devamı..


Başkan YILMAZ: Geleceğimizi Bu Topraklarda İnşa Edeceğiz
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bu ülke, bu memleket bizim. Biz geleceğimizi bu topraklarda inşa edeceğiz dedi.Tören öncesi bir konuşma yapan Başkan Yılmaz, güzel bir hasat gününde bir arada olduklarını söyleyerek, Çalıştık bir sezon, ektik, çapaladık, gübreledik, su verdik. Al devamı..


Başkan YILMAZ: Bu Proje Şehrimize Çok Şey Kazandıracak
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, yapımı hızla devam eden Lojistik Köy ile ilgili yapılan değerlendirme toplantısına katıldı.Projenin büyük oranda şekillendiğini ve inşaat çalışmalarında önemli bir yol alındığını anımsatan Başkan Yılmaz; Hem altyapı, hem üst yapı konusunda belirl devamı..


Başkan YILMAZ TCG Bayraktar Gemisini Ziyaret Etti
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Türkiye nin en büyük tank çıkarma gemisi olan ve Türkiye de üretilen TCG Bayraktar Gemisini ziyaret etti.Karadeniz de deniz subayı yetiştirmek için yapılan Açık Deniz Eğitimi görevini tamamlayan Türkiye nin ilk yerli gemisi TCG Bayraktar 140 metre devamı..


Büyükşehir Belediyesi ne Sağlıklı Çevre Ödülü
Samsun Büyükşehir Belediyesi nin 2015 yılı Kasım ayında üyesi olduğu Sağlıklı Kentler Birliği nin başarılı, sağlıklı şehir projelerinin üretilmesini özendirmek amacıyla her yıl her yıl düzenlediği  Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Ödülleri 2017 yılı yarışması sahiplerini buldu.Başkanlığı Ankar devamı..


Başkan YILMAZ: Hedeflediğimiz Tarihte Bitireceğiz
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Raylı sistem konforunu öğrencilerimizle buluşturmak için gece gündüz çalışıyoruz. Hedeflediğimiz tarihte bitireceğiz dedi.Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından ihalesi yapılarak inşaatına başlanılan Hafif Raylı Sistem 19 Mayıs Üniversitesi hatt devamı..


Başkan YILMAZ: Sizlerin Emrindeyiz
Samsun da 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla gazilere deniz turu düzenlendi.Programın açılış konuşmasını yapan Muharip Gaziler Derneği Samsun Başkanı Ahmet Diril, Bugün, 19 Eylül 2002 tarihinde çıkarılan yasa ile birlikte Gaziler Günü olarak anılmaktadır. Aziz şehitlerimizin geride bıraktığı emanetle devamı..


Başkan YILMAZ: Esnaflarımız Toplumun Mihenk Taşıdır
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, asırlar öncesinden bugüne uzanan ahilik geleneğinin yeni nesillerin yoluna da ışık tutacağını söyleyerek, Toplumun en büyük mihenk taşı esnaflarımızın Ahilik Günü kutlu olsun dedi.Bizim Ahilik geleneğimiz, göreneğimiz Osmanlı dan bu yana sürüyor devamı..


Mavi Bayraklı Fener Plajı nda Çevre Eğitim Etkinliği
Samsun da  Mavi Bayrak  kriterleri kapsamında Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen çevre bilinçlendirme etkinlikleri Fener Plajı nda gerçekleştirildi.2017 yılında Samsun da İlkadım, Atakum ve Terme ilçelerinde olmak üzere toplam 7 plajda Mavi Bayrak dalgalandı. Mavi Bay devamı..


Başkan YILMAZ: Asırlık Sorunlar Tek Tek Çözülüyor
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Asırlardır süre gelen sorunları bir bir çözerek kentimizi geleceğe hazırlıyoruz dedi.ASIRLIK SORUNLAR BİR BİR ÇÖZÜLÜYORVezirköprü ilçesinde incelemelerde bulunan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Yöresel El Sanatları Atölyesin devamı..


Başkan YILMAZ: Halkımızın Sorunlarını Kendimize Dert Edindik
Samsun da uzak yakın demeden her yere eşit hizmet götürmeyi hedeflediklerini belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Vezirköprü ilçesinde yapımı tamamlanan 20 kilometrelik yolu inceledi.TALEPLER SINIRSIZ İMKÂNLAR SINIRLISamsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Vezirköprü ilçesi devamı..


Başkan YILMAZ an Birlik ve Beraberlik Mesajı
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Terme İlçe teşkilatını ziyaret etti.HER ZAMAN TEŞKİLAT İLE UYUM İÇİNDE ÇALIŞACAĞIZGeçtiğimiz hafta yapılan ilçe kongresinde 310 delegenin oyunu alarak yeniden başkan seçilen AK Parti Terme İlçe Başkanı Ali Kılıç ve Yönetimini ziyaret ede devamı..


Şehrin Tüm Mobilyaları Bu Fabrikadan
Samsun da dağdan çıkarılan tonlarca ağırlıktaki dev kayalar birer birer işlenerek sanat eserine ve şehir mobilyasına dönüştürülüyor.Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından 2007 yılında şehre kazandırılan Doğaltaş Elemanları Üretim Fabrikası, şehrin tüm cadde, sokak meydan ve kültürel alanlarında doğ devamı..


Zabıtadan Sürücülere Ancak Siz Önleyebilirsiniz Uyarısı
Özellikle trafiğin yoğun olduğu caddelerde araçların yanına giderek dilenen ve trafiği de engelleyen dilenci çocuklarla ilgili çalışma başlatan Samsun Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, uyarıcı broşürler bastırdı.İç savaştan kaçarak Türkiye ye sığınan ve Samsun da ikamet eden Suriyeli ai devamı..


Başkan YILMAZ, Ödülü Cumhurbaşkanı ERDOĞAN ın Elinden Aldı
Samsun un Lojistik Köy Projesi yle yarışmada Türkiye üçüncüsü olmasının ardından Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın elinden aldı.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara da Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı na kat devamı..


Başkan YILMAZ Talimatı Verdi: Mediclust Kuruluyor
Türkiye yi yabancı cihaz bağımlığından kurtarabilmek için atılacak her türlü adımın yanında olacaklarının sözünü veren Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, MediClust şirketinin kurulması için düğmeye bastı. 8 ortaklı şirkete en büyük desteği Büyükşehir verecek.BAĞIMLILIĞI BİTİRMELİYİZ DEMİ devamı..


Tarih, Bu Müzede Gün Yüzüne Çıkacak
Köklü bir tarihi geçmişi bulunan Samsun da çok sayıda arkeolojik ve etnografik eser, gün yüzüne çıkmayı bekliyor. Mevcut müzedeki yer problemi sebebiyle depolarda bekletilen ve rutubet sebebiyle bozulmaya yüz tutan eserler, Samsun Büyükşehir Belediyesi nin yeni müze projesi ile kurtulacak.Kentin tüm devamı..


Lojistik Köy e Kent Ekonomisine Katkı Ödülü
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Genel Merkezi tarafından düzenlenen Yerel Yönetimler Proje Yarışması nda Lojistik Köy ün kent ekonomisine yaptığı katkı nedeniyle ödüle layık görüldüğünü açıkladı.BİZİM TEK BİR LİDERİMİZ VAR O DA CUMHURBAŞKANIMIZSamsun Büyükşehir Belediy devamı..


Başkan YILMAZ: Samsun Güreşin Başkenti
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Dünya Yıldızlar Güreş Şampiyonası birincisi Havzalı genç güreşçi Muhammed Furkan Dursun u kabul etti.Samsun un spor alanında alt yapı eksikliğinin kalmadığını, olimpiyatların bu tesislerin tamamlanmasında etkili olduğunu belirten Samsun Büyükşehir devamı..


Büyükşehir Destekliyor, Kivi ve Şeftali Üretimi Artıyor
Kırsal kalkınma yatırımları kapsamında ilçelerde başarılı projelere imza atan Samsun Büyükşehir Belediyesi, hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Tarımsal üretimi artırmayı hedefleyen Kırsal Kalkınma Daire Başkanlığı, 15 çiftçiye hastalık problemi olmayan ve toplaması kolay kivi bahçesi desteği ver devamı..


Kızılırmak Deltası Foto Safari Konulu Fotoğraf Yarışması
Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Samsun Kızılırmak Deltası Koruma ve Geliştirme Birliği-SAMKUŞ tarafından, Başkent Ankara Meclisi ve TFSFnin katkıları ile 14-15 Ekim 2017 tarihlerinde Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde “Kızılırmak Deltası Foto Safari” konulu Fotoğraf Yarışması yapılacaktır. Fotoğ devamı..


DÜNYA SAMSUN U İZLİYOR
Dünya nın en büyük spor organizasyonlarından 23. Yaz Deaflympics Oyunları na ev sahipliği yapan Samsun, tarihi, doğal, kültürel ve turistik potansiyelini tanıtmanın sevincini yaşıyor.Marmara, Ege ve Akdeniz de yoğunlaşan turizm sektörü, her yıl büyümeye devam ediyor.  Sektörde en büyük payı sah devamı..


Büyükşehir Belediyesi Kadın Üreticiye Destek Oldu
Büyükşehir Belediyesi nin Desteği ile Çilek Serası Kurdu, Eşinden Fazla Kazanıyor...Tarım yatırımları kapsamında köylerde üretimi artırmak üreticilere fırsatlar sunan Samsun Büyükşehir Belediyesi, alt yapı desteklerine devam ediyor. Canik ilçesinde çilek yetiştirmek isteyenlere yönelik geçen yıl des devamı..


YILMAZ : Samsunumuza İki Yılda Onaltı Okul Kazandırdık
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İmam Hatip Okulları Platformu İl Koordinasyon Kurulu toplantısında yaptığı konuşmada Samsun a iş adamları aracılığıyla 16 okul kazandırdıklarını belirtti.BÜROKRATİK ENGELLER ÖNÜMÜZÜ KAPATIYOR Samsun Büyükşehir Belediyesi Çok Amaçlı Salon da devamı..


Başkan YILMAZ: Sizler Bize Şehidimizin Emanetisiniz
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Kavak Tabaklı Mahallesi nde yaşayan Şehit Ümit Eker in ailesine gerçekleştirdikleri ziyarette, Şehitlerimizi asla ve asla unutmayacağız dedi.Şehadetinin üzerinden 10 yıl geçen Ümit Eker in şehadet haberini aldığında yaşadığı üzüntüyü dün gibi hatı devamı..


Çocuklara Çevre Bilinci Aşılandı
Samsun da Sabancı Üniversitesi ile Deniz Temiz Derneği (TURMEPA) işbirliğinde düzenlenen  Kendini Keşfet  Projesi kapsamında çevre ve denizleri koruma konusunda 100 çocuğun eğitim aldığı program plaket ve sertifika töreni ile sona erdi.Toplumun tüm kesimiyle birlikte çevre bilincinin oluşt devamı..


Samulaş Personeline Kadına Yönelik Şiddet Eğitimi
Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı na bağlı Aile Danışma Birimi, Samulaş toplu taşıma personeline toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda eğitim verdi.69 erkek otobüs şoförü, 46 erkek ve 36 kadın vatman katıldı.  Toplu taşıma a devamı..


Vali Osman KAYMAK ve Başkan YILMAZ ın Kavak Ziyareti
Samsun Valisi Osman Kaymak ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Kavak ilçesini ziyaret ederek ilçenin son durumu hakkında kaymakam ve belediye başkanından bilgi aldı.Kavak a her gelişinde farklı bir heyecan yaşadığını söyleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, devamı..


Hayvan Haklarında Samsun Örnek Şehir Gösterilecek
Sokak hayvanlarının yaşam haklarının korunmasına yönelik şehirlerde yapılan çalışmaları yerinde incelemek üzere Karadeniz turuna çıkan Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (HAYKONFED) heyeti, Samsun u örnek şehir gösterme kararı aldı.Birlikte Başarmak  sloganı ile yola çıkan Hayvanların Yaş devamı..


Olimpiyat Komitesinden saklı Cennet gezisi
23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları nın Samsun da başarıyla yapılmasını sağlayan organizasyon komitesi, Saklı Cennet  Ayvacık a gezi düzenledi. İlçenin tarihi ve turistik yerlerini gezen heyet, Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete açılan göl tesisine hayran kaldı.İlçenin şelaleleri devamı..


Destek Yerini Buldu, Şeftali Üretimi Artıyor
Türkiye nin en verimli tarım ovalarından Çarşamba da Samsun Büyükşehir Belediyesi nin şeftali üreticilerine verdiği anaç fidan desteği amacına ulaştı. Kurdukları kapalı meyve bahçelerinde yetiştirdikleri fideler, ilk ürününü verdi. Üreticiler, gelecek yıl ekim alanını büyütmeye hazırlanıyor.Çiftçile devamı..


Çocukluk Yıllarındaki Gibi Tütün Dizdi
Bafra Tütün Müzesi ni gezen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz tıpkı çocukluk yıllarındaki gibi tütün kırıp tütün dizdi.Konuklar tarafından fabrika dönemlerine ve geçmişteki üretim kademelerine ait her türlü aletin bulunduğu müze büyük ilgi görürken Başkan Yılmaz, Vali Kaymak ve be devamı..


Yusuf Ziya YILMAZ: 19 Mayıs ın Nefes Kaynağı Nebiyan
Samsun Valisi Osman Kaymak ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Bafra daki programlarının ardından 19 Mayıs ilçesinin nefes kaynağı Nebiyan a çıkarak Doğa ve İzcilik Kampını inceledi.Samsun Valisi Osman Kaymak ise Büyükşehir Belediyesi nin beton çalışmalarını beğendiğini ifade ede devamı..


Okul Servislerine Zam Yok
2017-2018 eğitim döneminde okul servisi ücretleriyle ilgili yapılan toplantıdan aileleri sevindirecek karar çıktı. Samsun Büyükşehir Belediyesi Ağustos 2017 Olağan UKOME Toplantısı nda servis ücretlerine zam yapılmamasına ilişkin madde, oy birliği ile kabul edildi.Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Da devamı..


Başkan YILMAZ: Bu Ülke Zengin Olmak Zorunda
Vezirköprü de düzenlenen Nohut Tarla Günü programına katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, hasat makinesinin başına geçerek nohut hasadı yaptı.Samsun da kırsal kalkınmada onlarca projeyi hayata geçirerek çiftçilere destek sağlayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya devamı..


Başkan YILMAZ, Koca Çınarı Ziyaret Etti
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz yaşına rağmen mesleğini bırakmayan 87 yaşındaki torna ustası Hamza Bahadır ı Organize Sanayi Bölgesindeki iş yerinde ziyaret etti.Hamza Bahadır, milletvekili Hasan Basri Kurt ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz a ziyaretlerinde devamı..


Büyükşehir den 83 Milyon Tl lik Yatırım
Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum ilçesi Altınkum, Çatalçam ve Taflan bölgelerinin atıksu sorununa neşter vuracak olan Batı Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi nin inşaat çalışmalarını hızlandırdı.Daha sonra basın mensuplarına tesisle ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Yılmaz, Giderek doğu-batı istika devamı..


Olimpiyat Sporcuları, Tatil İçin Samsun u Tercih Etti
23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyatı nda Samsun un organizasyon başarısına ve halkın misafirperverliğine hayran kalan Kanada, Brezilya ve Malezya kafilesi sporcuları, ülkelerine dönmedi. Milli Mücadele Şehri insanlarını yakından tanımaya çalışan sporcular, tatillerini kentin tarihi ve turistik güzel devamı..


Misafir Sporcular Samsun u Gezdiler
23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyatları kapsamında Samsun a gelen sporcular, Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) işbirliğiyle düzenlenen gezilerle Samsun u gezme şansı buldular.Dünyanın en büyük spor organizasyonlarından birisi olan Samsun 23.Yaz İşitme Engell devamı..


Başkan YILMAZ: 19 Mayıs 1919 Kimliği En Önemli Referansımız
Milli mücadelenin ilk adımını Samsun da atan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ün Amasya ya uzanan tarihi yolculuğu yeniden canlandırılıyor.Gazi Mustafa Kemal Atatürk ün ticaret kervanlarının geçtiği Samsun-Sivas-Bağdat İpek Yolu Hattı nda önce Havzaya oradan da Amasya ya uzanan 98 kilometrelik serüveni, g devamı..


Başkan Yılmaz: Daha Fazla Üretmemiz Lazım
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, kentin gelişimi için daha fazla üretim, ikinci üniversite çağrısında bulundu. Tekkeköy ilçesinin gelişi için önerilerde bulunurken, sağlık, spor yatırımlarına da değindi.ŞEHRİN EKONOMİSİNİ BÜYÜTMEMİZ LAZIMSamsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf devamı..


Başkan YILMAZ: Golf Sahamız Olimpiyat Tarihine Geçti
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Golf sporunun olimpiyat tarihinde ilk kez yer alması şehrimiz adına gurur verici. Sahamız olimpiyat tarihine geçti. Dedi.Samsunun olimpiyat şehri olmasını sağlayan Deaflympics Olimpiyatları tüm hızıyla devam ederken, biten müsabakaların galipleri devamı..


Başkan YILMAZ: Olimpiyat Oyunlarını Yakından Takip Ediyorum
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Tekkeköy Bahattin Ekinci Spor Salonu nda gerçekleştirilen ve Polonya ile Kenya arasında oynanan basketbol maçını izledi.Samsun un Olimpiyatlara da ev sahipliği yapmasıyla birlikte tam anlamıyla bir spor kenti olduğunu vurgulayan Samsun Büyükşehir devamı..


Başkan YILMAZ: 2023 den Önce 2019 İçin Koşuyoruz
Samsun Büyükşehir  Belediyesi, kentin 2019 vizyonuna ilişkin planladığı yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Samsun u Türkiye nin en modern, çağdaş ve yaşanabilir şehirlerinden biri haline getirmeyi hedefleyerek çalışmalarını kararlılıkla sürdüren Büyükşehir Belediyesi, çok sayıda yatırımı devamı..


Başkan YILMAZ: Minderde Kıyasıya Bir Mücadele Var
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz,23.Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları nda güreş branşında minderde madalya mücadelesi veren güreşçileri tribünlerden büyük bir heyecanla izledi.Minderde yaşananlara tribünlerden ortak olduklarını belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Y devamı..


Başkan YILMAZ: Kuş Cennetini İhya Edeceğiz
Kızılırmak Kuş Cenneti nde bugüne kadar yapılan çalışmaların değerlendirme toplantısı Samsun Valisi Osman Kaymak başkanlığında gerçekleştirildi.Kuş Cenneti nde bulunan ziyaretçi merkezinde yapılan toplantıya katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, deltada yapılan yanlış işleri devamı..


Büyükşehirden Nohutta Üretimi Artıracak Proje
Samsun Büyükşehir Belediyesi, yerli üretimi artırmak ve Türkiye nin nohut ithalatının düşürülmesine katkı vermek amacıyla çok önemli bir projeye imza attı. Kırsal kalkınma destekleri kapsamında çiftçilere ücretsiz nohut tohumu dağıtarak ektiren belediye, hasat mevsimini bekliyor.Nohutta yerli üretim devamı..


Samsun da Golf Oynayanların Sayısı Artıyor
Deniz dolgusuyla oluşturulan Dünya nın ilk golf sahasına sahip Samsun da Büyükşehir Belediyesi Golf Kulübü ne ilgi giderek artıyor.Türkiye de ilk kez bir yerel yönetim yatırımıyla faaliyet giren Samsun Büyükşehir Belediyesi Golf Kulübü, standartların üzerindeki alt yapısıyla yoğun ilgi görüyor. Atak devamı..


Taşköprü Sarımsağına Rakip Samsun dan Çıktı
Yüzyıllar boyunca birçok hastalık ve rahatsızlığın tedavisinde kullanılan sofraların vazgeçilmez şifa deposu sarımsakta söz sahibi olan Kastamonu Taşköprü ye rakip Samsun dan çıktı.İnsanlık tarihi kadar eski bir geçmişe sahip sarımsak, Türk mutfağının en önemli besinleri arasında yer alıyor. Koku ve devamı..


Başkan YILMAZ: Köylümüz Başımızın Tacıdır
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde bulunan Doğanca Mahallesi ni ziyaret ederek mahalle sakinleriyle sohbet etti.Kuş Cenneti nin doğal varlıklarla güzel olduğunu ve buradaki köy hayatının en doğal güzellik olduğunu vurgulayan Samsun Büyükşehir Bele devamı..


DEAFLYMPİCS SAMSUN 2017 YE MUHTEŞEM AÇILIŞ
Türk spor tarihinin ve Deaflympics tarihinin en yüksek katılımlı organizasyonu 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları, yeni Samsun 19 Mayıs Stadyumu ndaki görkemli açılış seremonisiyle resmen start aldı.Yeni 19 Mayıs Stadyumu nda düzenlenen açılış seremonisinde tüm ülkelerin sporcuları, antren devamı..


Başkan YILMAZ: Kurtuluş Mücadelesini Yüreğimizde Hissedeceğiz
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Panorama 1919 Tarih Müzesi içeriye adım attığınız andan itibaren geçmişe ilişkin fikrinizi sorgulatıyor. Yüzyıl öncesinin anlı şanlı kurtuluş ruhunu ve verilen mücadeleyi bu müze ile yeniden yüreğimizde hissedeceğiz dedi.IŞIKLAR VE SES EFEKTLERİY devamı..


Organ Bağışlayanlara Ücretsiz Mezar
Samsun Büyükşehir Belediyesi, organ bağışı yapan vatandaşlara ücretsiz mezar yeri tahsis edecek.Gündem maddesinin kabulünden sonra konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Başkan Vekili Turan Çakır, Vatandaşlarımızın organ bağışı konusunda duyarlılığı oldukça arttı ve her geçen gün de artmaya deva devamı..


Başkan YILMAZ: En Hain Geceyi Yaşadık
İhlas Haber Ajansı nın Oradaydık, Unutmadık, Unutturmadık  isimli fotoğraf sergisi Samsunlularla buluştu.İHA tarafından Türkiye genelinde düzenlenen ve büyük ilgi gören fotoğraf sergisi, Samsun Büyükşehir Belediyesi Tanıtım Merkezinde vatandaşlarla buluştu. 64 kare fotoğrafın yer aldığı sergi, devamı..


Başkan YILMAZ: Kuş Cenneti Köylüler Olmadan Olmaz
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bafra ilçesi Galeriç bölgesindeki Yörük Köyü nü ziyaret etti.Samsunun Bafra ilçesinde bulunan Kızılımak Deltası Kuş Cennetinde bölgeyi istila eden yazlıkların yıkılmasının ardından bölgedeki kuş popülasyonunda her geçen gün artış görüldüğünü beli devamı..


Başkan YILMAZ: Zor Gün Dostu, Vefalı Samsun
15 Temmuz 2016 da FETÖ tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişiminin yıl dönümünün 2. Gününde de de vatandaşlar meydanlara akın etti.Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, meydanda vatandaşların arasında dolaşarak onlarla sohbet etti, Başkan  Yılmaz, Vefalı Samsun, zor gün d devamı..


23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları açılış töreni
Dünyanın 3 üncü en büyük spor organizasyonu olarak kabul edilen 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları 18 Temmuz Salı günü gerçekleşecek törenle açılıyorDünyanın en büyük 3. spor organizasyonu olan İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları (Deaflympics 2017) açılış tör devamı..


Başkan YILMAZ: Yollar Bir Ülkenin Kan Damarlarıdır
Devlet Yolu ve Havaalanı Köprülü Kavşakları açılış töreninde konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Tekkeköy ün hemen arkasından yapılacak viyadüklü bir çevre yolu ile Kavak ve Ünye yi birbirine bağlarsak buradaki trafiğin yükseliş trendini dizginleriz dedi.Çok kısa sürede bit devamı..


15 Temmuz da Toplu Taşıma Ücretsiz
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz,15 Temmuz saat 06.00 dan 17 Temmuz saat 06.00 ya kadar tramvay ve Samulaş a ait toplu taşıma araçlarının ücretsiz olacağını söyledi.Başkan Yılmaz, 15 Temmuz saat 06:00 dan, 17 Temmuz saat 06:00 ya kadar ücretsiz hizmet verileceğini de sözlerine ek devamı..


Dünya Samsun u Konuşacak
Dünya nın en büyük 3. spor organizasyonu olan İşitme Engelliler Olimpiyatı nı kentin tanıtımı için fırsat bilen Samsun Büyükşehir Belediyesi, uzun ve yorucu bir hazırlık dönemi geçirerek çalışmalarını başarıyla tamamladı. 23. Yaz Deaflympics Olimpiyatlarına ev sahipliği yapacak Samsun için artık ger devamı..


Başkan YILMAZ 15 Temmuz Şehidinin Mezarını Ziyaret Etti
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, Alaçam ilçesinde 15 Temmuz şehidinin kabrini ve ailesini ziyaret etti.Taziye dileklerinin ardından Başkan Yılmaz, Muhammet Ali Aksunun kabrini ziyaret etti. Mezar başında dua eden Başkan Yılmaz şehit ailesiyle birlikte mezardaki gülleri suladı. Şehitlerin ö devamı..


Büyükşehirden Arıcılığa 211 Bin Tl lik Destek
Arıcılığın geliştirilmesi ve bal üretiminin artırılması için büyük çaba sarf eden Samsun Büyükşehir Belediyesi, arıcılığı profesyonel yapanlara yönelik desteklerini sürdürüyor. Son iki yılda sektörde faaliyet gösteren arıcılara 211 bin TL lik destekte bulunan belediye, üretimin artmasına paralel ola devamı..


Samsun Mavi Bayraklarını Göndere Çekti
Samsun da 5 plaj için Mavi Bayrak töreni düzenlendi. Büyükşehir Belediyesi nin çalışmalarının ardından şehir 7 Mavi Bayrak kazandı.BAŞKAN YILMAZ: MAVİ BAYRAK ALMAK BÜYÜK BİR BAŞARI ÖYKÜSÜDÜR 2017 Yılı Samsun İli Mavi Bayrak Ödül Töreni Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ın katılımıyla Sa devamı..


Olimpiyat Meşalesi Samsun da Alev Aldı
3 Temmuz da Lozan dan teslim alınan 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları meşalesi düzenlenen törenle alev aldı.Törende, Türk heyetinin 3 Temmuz da Uluslararası İşitme Engelliler Spor Komitesi nin (ICSD) Lozan daki merkezinden teslim aldığı meşaleyi Türkiye ye getiren Olimpiyat elçisi Taha Ak devamı..


Tekinsoy: Kızılırmak Deltası Kalıcı Liste İçin Önemli Aday
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürü Kemalettin Cengiz Tekinsoy, Samsun Kızılırmak Deltası nın UNESCO Dünya mirası kalıcı listesinde yer alması için yoğun bir çaba içerisinde olduklarını söyledi.Kızılırmak Deltası nın UNESCO Kalıcı Miras listesinde yer almasının Sams devamı..


Başkan YILMAZ: Hedefimiz Kalıcı Listede Kalmak
Kuş Cenneti nin UNESCO geçici listesinden daimi listeye alınması için Polonya nın Krakov kentinde toplanan 41. UNESCO Dünya Miras Komitesi toplantısına katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Çalışmalarımızın ilk meyvelerini geçici listeye girerek aldık. Şimdi bütün hedefimiz k devamı..


Golf Aracı Düğün Arabası Oldu
Karadeniz in tek golf tesisine sahip Samsun Büyükşehir Belediyesi Golf Kulübü, ilginç bir düğün törenine ev sahipliği yaptı.Çiçeği burnunda çift, törenin yapılacağı alana gelin arabası yerine süsledikleri golf aracıyla gelerek davetlilerin şaşkın bakışları arasında araçtan tebrikleri kabul etti.3 yı devamı..


Büyükşehir den Feribot Turu
Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Bafra Turizm Derneği Ramazan Bayramı nda üç gün boyunca Vezirköprü Şahinkaya Kanyonu na feribot turu düzenledi.Bafra Turizm Derneği Başkanı Haydar Aksu, Projemiz gereği yapmış olduğumuz feribot turu yoğun ilgi gördü. Bizlere destek veren Bafra Belediye Başkanı Zihni Ş devamı..


CAN Kurtaracaklar
Denizde boğulma vakalarının önüne geçilmesi için Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı bu sezon 60 cankurtaran görevlendirdi.Denizde boğulma olaylarını en aza indirmek ve Samsun da ölümle sonuçlanan boğulma vakalarına geçit vermemek adına kendi canlarını ortaya koyan 60 cankurtaran, devamı..


Kamuoyuna Duyuru
Kent merkezinde dün sabah saatlerinden itibaren ortaya çıkan hayvan gübresi kokusunun belediyemiz ile herhangi bir alakası bulunmamaktadır.Kent merkezinde dün sabah saatlerinden itibaren ortaya çıkan hayvan gübresi kokusunun belediyemiz ile herhangi bir alakası bulunmamaktadır. Bu konuda aldığımız ş devamı..


Başkan YILMAZ: Bu Bakış Açısı 81 İlin Hiçbirinde Yok
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun a estetik görünüm kazandırdıklarını ve şehri yeniden giydirdiklerini söyledi.BAZILARI BENİM HAKKIMDA BİR KİN, BİR GAREZ DUYGUSUYLA ARKAMDAN KONUŞUYOR Samsun u estetik yönden güzelleştirmek için çalışmalar yaptıklarını belirten Başkan devamı..


Başkan YILMAZ: Çalışan Herkesin Başımızın Üstünde Yeri Var
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun un kalkınması için çalışan herkesin başımızın üstünde yeri var dedi.Midilli Restoran da gerçekleşen programda Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine seslenen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, ilçenin kalkınması için devamı..


Başkan YILMAZ: Tüm İmkânlarımızla Çiftçilerimizin Yanındayız
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Çarşamba İlçesi nde etkili olan sağanak yağış sonrası sular altında kalan bölgelerde incelemelerde bulundu.Yağan yağmurla birlikte drenaj kanalının geriye bastığını ve bölgedeki tarım arazilerine zarar verdiğini açıklayan Başkan Yılmaz, Bütün güc devamı..


ESTETİK MÜCADELE DEVAM EDİYOR
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun un ana yolları yemyeşil ağaçlar içinde adeta bir yeşil koridor haline gelecek  dedi.OLİMPİYATLAR İÇİN SON DOKUNUŞLARSamsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, yaklaşan olimpiyatlar öncesinde Ankara Yolu üzerinde devam eden devamı..


Destek Büyükşehirden Marka Çiftçiden
Türkiye nin verimli tarım ovalarına sahip Samsun un ilçelerinde kırsal kalkınmayı artırmak ve geliştirmek amacıyla çaba sarf eden Samsun Büyükşehir Belediyesi, çiftçi destek ve proje yatırımlarına devam ediyor.İlçelerde yürüttüğü başarılı proje çalışmalarıyla Samsun tarımına canlılık kazandıran Büyü devamı..


Şehitlerimizin İsimleri Sokak ve Caddelerde Yaşayacak
Türkiye nin verimli tarım ovalarına sahip Samsun un ilçelerinde kırsal kalkınmayı artırmak ve geliştirmek amacıyla çaba sarf eden Samsun Büyükşehir Belediyesi, çiftçi destek ve proje yatırımlarına devam ediyor.İlçelerde yürüttüğü başarılı proje çalışmalarıyla Samsun tarımına canlılık kazandıran Büyü devamı..


Samsun Salep Üretiminde Marka Olacak
Türkiye nin en verimli tarım ovalarından birine sahip Samsun un Ondokuzmayıs ilçesinde doğadan toplanarak deneme arazilerine dikilen salep (orkide) türlerinin hasadına başlandı. Diğer tarım ürünlerine kıyasla ekonomik getirisi çok yüksek olup bitkinin yumruları kurutulup toz haline getirilerek içece devamı..


Başkan YILMAZ: Karış Karış Şehrimizi İnşa Ediyoruz
İlkadım Belediyesi nin Kıranköy de yapılacak olan hizmet binası temel atma töreninde konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Yusuf Ziya Yılmaz; Karış karış şehrimizi inşa ediyoruz dedi.Açılışta konuşan Başkan Yılmaz, heyecanlı, hevesli ve yüreklerinin kıpır kıpır olduğunu söyleyerek şu şekilde kon devamı..


Başkan YILMAZ: Yakakent in Çehresi Değişiyor
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Yakakent ilçesinde belediye tarafından yapılan kafeyi ziyaret ederek incelemelerde bulundu.Samsun un her ilçesinde turizme kazandırılabilecek değerleri ortaya çıkardıklarını belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Yakakent d devamı..


Başkan YILMAZ dan Bafra ya Yapılaşma Uyarısı
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Hiç kimse bana kütle, bina yapacağız diye gelmesin. Bafra nın içi daha bir şey almıyor. Bafra patlayacak artık. İlçenin içinde kendimizi kaybediyoruz. Daha fazla zorlamaya gerek yok dedi.BAFRA YA EN AZ 4 YILDIZLI BİR OTEL KAZANDIRMAMIZ LAZIMSamsu devamı..


Başkan YILMAZ dan Yatırımlara Yakın Takip
Samsun da yapımı süren spor komplekslerinde Büyükşehir Belediyesi nin sürdürdüğü çalışmaları inceleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Şehrimizi olimpiyatlara hazır hale getirmek için dört bir koldan çalışıyoruz. Sahada çalışmaları saat saat takip ediyoruz dedi.BÜYÜKŞEHİR DEN S devamı..


Başkan YILMAZ: Raylı Sistem 14 Ay İçinde Üniversiteye Çıkacak
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 14-15 ay içerisinde yani 2018 in Eylül, Ekim ayı gibi raylı sistem üniversiteye kadar çıkacak hale gelecek dedi.Toplantının ardından konuşan Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, raylı sistem ve Samsun da düzenlenecek olan olimpiyatlar hakkında bilgi verdi.S devamı..


Başkan YILMAZ : Gençlerimizi Geleceğe Hazırlıyoruz
Türkiye nin en büyük Gençlik Merkezi nin tanıtım toplantısı yapıldı. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz,  Gençlerimizi geleceğe hazırlıyoruz dedi.Konuşma yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Her yeni açılış, her yeni hizmete giren bir alt yapı veya bir ü devamı..


Mustafa Kaptanla Kurtuluş Yolunda Tarihe Yolculuk
Milli mücadele kenti Samsun da Büyükşehir Belediyesi nin Kurtuluş Yolu İzleği proje çalışması, tüm hızıyla sürüyor.Gazi Mustafa Kemal Atatürk ün milli mücadeledeki ilk yolculuğu olan Samsun-Amasya arasındaki tarihi güzergâhı gün ışığına çıkaran Samsun Büyükşehir Belediyesi, 98 kilometrelik yol üzeri devamı..


Sahil Yürüyüşüne Çıkanları Onlar Eğlendiriyor
Ramazan ayının manevi iklimi gönülleri sararken, Samsun Büyükşehir Belediyesi iftar sonrası yürüyüşe çıkan vatandaşlara müzik sürprizi yaptı. İzleyenleri coşturan sokak müzisyenleri, seslendirdikleri şarkılarla geceye ayrı bir renk katıyor.Sokak sanatçılarının şarkıları ve konserleriyle Atakum sahil devamı..


Cansuyu Projesi Çiftçilere Hayat Veriyor
Samsun Büyükşehir Belediyesi nin tarımı geliştirip kırsal kalkınmayı artırmak amacıyla yürüttüğü Cansuyu Projesi, Bafralı çiftçilere hayat veriyor. Belediyenin verdiği desteklerden yararlanan, ne yapacağını bilen, istekli ve çalışkan çiftçiler, ürün çeşitliliğini ve üretim potansiyellerini artırıp k devamı..


Tahnal ın En Büyük Sorunu Çözüldü
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Tahnal ın 33 kilometrelik yol sorunu ortadan kalktı dedi.SAMSUN DA EN UZUN BETON YOL ÇALIŞMASI TAMAMLANDI Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Salıpazarı na bağlı Tahnal Mahallesi nde yapılan yol çalışmalarını inceledikten so devamı..


Başkan YILMAZ: Çocuklarımız Doğayla İç İçe Büyüyecek
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Tabiatta Ders Var Projesi kapsamında açılan  19 Mayıs Şehri – 19 Kuş  adlı serginin açılışına katıldı.Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti nde gerçekleştirilen  Tabiatta Ders Var Projesi çocuklara doğanın işleyişini ve canlıların kendi a devamı..


Büyükşehir den Birlikte Ücretsiz Spor Etkinliği
Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm Ticaret A.Ş. nin her yıl düzenlediği ücretsiz aerobik, fitness ve step hizmeti yeniden başladı.Deniz Kızı Kafe yanındaki spor alanında Birlikte Spor adıyla yapılan spor etkinliği, haftanın dört günü 21.30-22.30 saatleri arasında gerçekleştiriliyor.Geçen yıl devamı..


Büyükşehir Destekliyor Üretim Artıyor
Samsun da inşaat mühendisliği yapan Bekir Tüysüz, hobi olarak başladığı meyve yetiştiriciliğini, Büyükşehir Belediyesi nden aldığı desteklerle ticarete dönüştürdü. Kurduğu serada topraksız tarım yöntemiyle çilek yetiştiren Tüysüz, faaliyete geçireceği iki serada da sebze üretecek.Serasını kurduktan devamı..


Büyükşehir den Saklı Cennet e Turistik Tesis
Anadolu nun keşfedilmemiş doğal güzelliklerinden Saklı Cennet  Ayvacık, turizme yönelik önemli bir hizmete daha kavuştu.Karadeniz in en uzun baraj gölü ve yüzer adaları ile doğa harikası bir coğrafyaya sahip Ayvacık ilçesi, ortasından geçen Yeşilırmak-Suat Uğurlu ve Hasan Uğurlu Baraj Gölleri,& devamı..


Çarşamba nın En Uzun Köprüsünü Büyükşehir Yapıyor
Samsun Büyükşehir Belediyesi, Çarşamba da 310 metre ile ilçenin en uzun köprüsünü yapmak için çalışmalara başladı. Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, Halkımız istiyor, biz gerçekleştiriyoruz. dedi.Yeşilırmak üzerinden birçok mahallenin bağlantı yollarının kopuk olması üzerine, halktan gelen yoğun talep ve bö devamı..


El Emekleri Görücüye Çıktı
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, kadınların el emeği göz nuru çalışmalarının sergilendiği mozaik dekoratif sergisinin açılışını gerçekleştirdi.Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 20 kursiyer kadın tarafından hazırlanan modern mozaik dekoratif sergisinin açılışı devamı..


Jediah Doohan Büyükşehir de
Dünya ip üstünde en uzun kalma rekorunu Şahinkaya Kanyonunda kıran İngiliz Sporcu Jediah Doohan Samsun Büyükşehir Belediyesi ni ziyaret etti.Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette erkekler kategorisinde dünya ip üstünde en uzun kalma rekorunu kıran Jediah Doohan a plaket veren Samsun Büyükşehir B devamı..


Başkan YILMAZ Müjdeyi Verdi: Sedde Projesi Başlıyor
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bafra nın yıllardır hasretle beklediği Sedde Projesi için son noktayı koydu. Sedde Projesi ihale edildi ve projenin yapımı 10 gün içerisinde başlıyor.SEDDE PROJESİ İÇİN YILMAZ MÜJDEYİ VERDİBafra İş ve İhracaat Geliştirme Merkezi nin (BİGEM) açılı devamı..


Minik Öğrenciler Müze Rehberliği Yaptı
Samsun Büyükşehir Belediyesi Kent Müzesi tarafından ilkokul çağındaki çocuklara yönelik Gönüllü Rehber Etkinliği programı düzenlendi.Etkinlik hakkında bilgi veren müze sorumlusu Nilgün Vargün,  Kent Müzesi olarak her gün bir ilkokulumuzu burada ağırlıyoruz. Minik öğrencilerimize çeşitli etkinli devamı..


Alaçam da İçme Suyu Sorunu Çözülecek
Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, Alaçam ilçesi kırsalındaki mahallelerin içme suyu sorununu çözeceklerini açıkladı.Bu projeye 7 ay önce başladıklarına kaydeden Demircioğlu, şunları söyledi: Projede şimdiye kadar 20 kilometre içme suyu ha devamı..


Başkan YILMAZ : Yüzme Bilmeyen Çocuğumuz Kalmasın
Geleceğe Kulaç Atıyoruz Projesi nde görev alan beden eğitim öğretmenlerinin yer aldığı bilgilendirme toplantısında konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Şu konuda hiç tereddüttünüz olmasın. Bizim yapacağımız ne varsa her zaman sizlere kapımız açık ve sonuna kadar desteğimizi devamı..


Minik Öğrenciler ATA larının İzini Takip Etti
15 Temmuz hain darbe girişiminde Türk milletinin ortaya koyduğu milli mücadele ruhundan etkilenen Kavak Emirli Ortaokulu öğrencileri, Kavak Kaymakamlığı tarafından onaylanan Maarif Hareketi kapsamında Milli Mücadelenin İzinde adıyla çok anlamlı bir projeye imza attı. Projeye destek veren 50 öğrenci, devamı..


Büyükşehirden Köprülere De Estetik Dokunuş
Modern şehirlerin en önemli özelliklerinden kent estetiği ile ilgili başarılı projelere imza atan Samsun Büyükşehir Belediyesi, çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Ortak kullanım alanlarından köprülere de el atan Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezindeki tüm köprüleri boyayarak, yeni bir kimliğe k devamı..


Başkan YILMAZ: Bu Mutfak Zenginliği Başka Yerde Yok
Samsun un yöresel otlarını ve ot yemeklerini tanıtmak amacıyla Büyükşehir Belediyesi, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA), Samsun Turizmciler Derneği ve Samsun Turizm Altyapı Birliği ile ortaklaşa 3. Samsun Yöresel Ot Yemekleri Festivali düzenlendi.Festivalde bir konuşma yapan Samsun Büyükşehir Bel devamı..


1919 Metrelik Bayrak Yürüyüşü
Samsun da 19 Mayıs Atatürk ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nın 98 inci yıl kutlamaları kapsamında,  Bayrak Yürüyüşü  yapıldı.Yürüyüş sonrasında hazırlanan platformda kısa bir konuşma yapan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç,  Samsun da bugün hava muhalefeti nedeniyle bazı progr devamı..


Atatürk ü Temsil Eden Bayrak Karaya Çıktı
Samsun da dün hava muhalefeti dolayısıyla ertelenen bayrak teslim töreni bugün gerçekleşti.Vali İbrahim Şahin törende yaptığı konuşmada,  Atatürk ün Samsun a çıkarak büyük Türk milletini şaha kaldırışının 98. yıldönümünü kutluyoruz. Kanını şehitlerimizin kanından alan, bağımsızlığımızı sembolü devamı..


Kültürel Mirasımız Müzeler ve Gençlik Paneli
Kültürel Mirasımız Müzeler ve Gençlik Paneli ile Müzecilik kavramı ve gençlik üzerindeki etkileri Samsun da düzenlenecek panel ile derinlemesine tartışılacak.18 Mayıs Perşembe Günü Saat 13:30 da 15 Temmuz Şehitler Parkı Ömer Halisdemir Salonu nda düzenlenecek olan paneli ÇEKÜL Vakfı Başkanı Prof. Dr devamı..


Tarihi Yolda Çalışma Sürüyor
Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak Kurtuluş Yolu üzerinde devam eden çalışmaları yerinde inceledi.Gazi Mustafa Kemal Atatürk ün Samsundan önce Kavak ve Havzaya oradan da Amasya ya uzanan 98 kilometrelik yolculuğunun gün ışığına çıkarılmasının ardından tarihi yol devamı..


Ot Yemekleri Festivali Başlıyor
İçinde Yaşadığın Güzelliklerin Farkına var sloganı ile yola çıkan, Samsun un yöresel otlarını ve ot yemeklerini tanıtmak amacıyla Samsun Büyükşehir Belediyesi, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı, Samsun Turizmciler Derneği ve Samsun Turizm Altyapı Birliği ile birlikte bu yıl üçüncüsünü gerçekleşecek ola devamı..


Yıllardır İthal Edilen Perlit Artık İhraç Edilecek
Krasnador – Samsun arası başlayan karşılıklı seferler ilk meyvesini verdi. Türkiye Rusya ya perlit madeni ihraç edecek.Öte yandan Rusya da yayın yapan medya kuruluşlarının temsilcilerinin Başkan Yılmaz a büyük ilgi göstermesi gözlerden kaçmadı. Yılmaz kadın gazetecilere şal, erkek gazetecilere ise k devamı..Paylaş :

Detaylı bilgi ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Posta adresinizi ekleyin.