20° AR RU EN TR
Arama Sonuçları

Detaylı bilgi ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Posta adresinizi ekleyin.

ACİL İLETİŞİM BİLGİLERİUÇUŞ BİLGİLERİÇEVRENİZDEKİLER

Tümü Konaklama Yeme-İçme Ulaşım Alışveriş Kültür-Sanat Sağlık

ETKİNLİK TAKVİMİ

< Mart >
PztSalÇar PerCumCts Paz
1
 • Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Basketbol Turnuvası

   Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Basketbol takımı 01.03.2017  tarihinde Final Gençlik  taraftarlarıyla buluşuyor.  

 • 1. Hayal Atölyesi Tiyatro Buluşması

  1. Hayal Atölyesi Tiyatro Buluşması | Dünya Tiyatro Günü etkinlikleri kapsamında Samsunda bu yıl ilki gerçekleşecek olan Hayal Atölyesi Tiyatro Buluşması 01 – 05 Mart tarihleri arasında Lovelet Sahnesi nde gerçekleşecek

  8 tiyatro gösterisinin yer alacağı tiyatro buluşması festival havasında geçecek. 1 Mart Perşembe günü saat 15.30 da, 1. Hayal Atölyesi Tiyatro Buluşması Lovelet Outlet in içerisinde düzenlenecek açılış korteji ile başlayacak. Tiyatro festivali için Samsun a gelecek tiyatro toplulukları ise; Bolu Bölge Tiyatrosu, Litvanya dan Kultürus Inovacıjos, Alanya Belediye Tiyatrosu, Bitlis Sevgi Seli Tiyatro Topluluğu, Erbaa Tiyatro Gönüllüleri, İngiltere den Signdance Collective International, Eskişehir Sanat Tiyatrosu ve ev sahipliğini üstlenen Samsun Hayal Atölyesi Tiyatrosu katılıyor.

  Lovelet Outlet in ana sponsorluğunda 1-5 Mart tarihleri arasında Lovelet Sahnesi nde gerçekleşecek olan 1. Hayal Atölyesi Tiyatro Buluşması nın tüm tiyatro oyun biletleri 5 TL den satışa çıktı. Biletler biletiva.com internet sitesi üzerinden satın alabilir ya da gösteri günü Lovelet Sahnesi gişesinden temin edebilirsiniz.

  Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Samsun Hayal Atölyesi Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni ve Festival Başkanı Eser Akal, Tiyatro topluluğumuz 2013 yılında kurulmuş özel bir tiyatrodur. Bu tiyatronun ipini göğüslediği Samsun umuz, güzel bir festival ile taçlandırıyor. Tiyatro festivaline katılacak olan seyircilerimize güzel bir hafta geçirtmek istiyoruz. Aylardır hem kendi bünyemizde ki oyunları sergiliyor hem de tiyatro festivali için çalışmalarımızı sürdürüyorduk. Birçok değerli tiyatro topluluğunu Samsun da ağırlayacağız. Buradan bir kez daha ana sponsorumuz Lovelet Outlet yönetimine teşekkürleri sunuyorum, festivalimize destek çıktılar. Tüm tiyatroseverleri Lovelet Sahnesi ne davet ediyoruz diye konuştu.

  1. Hayal Atölyesi Tiyatro Buluşması 1 Mart Perşembe günü saat 19.30 da Alanya Belediye Tiyatrosu’nun, Orhan Veli yle Git Gidebildiğin Yere ile başlayacak ve 5 Mart Pazartesi günü saat 19.30 da Hayal Atölyesi Tiyatrosu nun Töre adlı tek perdelik oyunu ile son bulacak. Tiyatro takvimi ise şöyle;

  1 Mart Perşembe

  15.30 – Açılış (Kortej)
  19.30 – Alanya Belediye Tiyatrosu – Orhan Veli yle Git Gidebildiğin Yere

  2 Mart Cuma

  15.30 – Signdance Collective International – Carthage
  19.30 – Bolu Bölge Tiyatrosu – Diptekiler

  3 Mart Cumartesi

  15.30 – Bitlis Sevgi Seli Tiyatro Topluluğu – Kaynanatör
  19.30 – Eskişehir Sanat Tiyatrosu – Benerci Kendini Niçin Öldürdü?

  4 Mart Pazar

  15.30 – Kulturus Inovacıjos – Didro
  19.30 – Erbaa Tiyatro Gönüllüleri – Kahraman Bakkal Süpermarkete Karşı

  5 Mart Pazar

  19.30 – Samsun Hayal Atölyesi Tiyatrosu – Töre

  Lovelet Outlet in ana sponsorluğunda 1-5 Mart tarihleri arasında Lovelet Sahnesi nde gerçekleşecek olan 1. Hayal Atölyesi Tiyatro Buluşması nın tüm tiyatro oyun biletleri 5 TL den satışa çıktı. Biletler biletiva.com internet sitesi üzerinden satın alabilir ya da gösteri günü Lovelet Sahnesi gişesinden temin edebilirsiniz.


 • Arda Boyları 1 Mart ta Sahneleniyor

  Trakya yöresine ait çok sevilen türkülerden biri olan Arda Boyları nın hikayesini ve müziğini modern dansla harmanlayan Arda Boyları, 1 Mart Perşembe günü yeniden Samsun AKM de sahneleniyor

  Trakya yöresine ait çok sevilen türkülerden biri olan Arda Boyları nın hikayesini ve müziğini modern dansla harmanlayan Arda Boyları balesinde, birbirlerine aşık iki genç olan Halime ve Recep in hikayesi anlatılıyor. Koreografi ve rejisi Özgür Adam İnanç a ait olan Arda Boyları balesinin müziklerinin İsmail Sezen ve Arda Erdem e ait.

  Türkülerin çok sesli müzik ile halk müziği senteziyle buluştuğu Arda Boyları balesinde bağlama, darbuka, asma davul gibi yerel sazlar ve halk oyunu motiflerinin de yer alıyor.

  01 Mart Perşembe günü saat 20.00 da Samsun Atatürk Kültür Merkezi nde gerçekleşecek olan Arda Boyları bale gösterisi biletleri satışa çıktı. Biletler biletiva.com internet sitesi üzerinden satın alabilir ya da Samsun AKM Gişelerinden temin edebilirsiniz. Bilet fiyatları ise şöyle;

  I PARTER : 30.00 (Sahne önü)
  II PARTER : 25.00 (Orta sıralar)
  III PARTER : 20.00 (Arka sıralar)
  BALKON : 15.00

  KONU: Köyün uzağında, bir çınarın altında buluşan iki genç, Halime ve Recep birbirlerine yıllardır aşıktır. Birlikte büyümüş, tarlada, bahçede birlikte çalışmış, gençliğin bu ilk günlerine, gözleri başkasını görmeden gelmişlerdir.


23
 • Aşk_ı Memnu

  Opera 2 Perde
  saat 20:00

 • Ahmet Aslan 2017 Samsun Solo Konseri

  Anadolu müziğini batı enstrümanlarıyla birlikte kullanan Ahmet Aslan, 3 Mart Cuma günü Canik Kültür Merkezi nde müzikseverlerle buluşuyor

  Ahmet Aslan Solo konser ile Samsun da dinleyicileri ile buluşuyor. Minnet Eylemem türküsü ile tanınan Ahmet Aslan Samsun da 3 Mart Cuma günü saat 19.30 da konser verecek. Ahmet Aslan Samsun konseri Canik Kültür Merkezi nde gerçekleşecek. Konser bilet fiyatı ise 45 TL, biletler biletix te satılmaktadır.

  Ahmet Aslan kimdir?

  Ahmet Aslan Dersim/Hozat ın Taux köyünde doğup, ilkokulu Taux ta, ortaokulu ve liseyi Hozat ta okudu. Liseden sonra Diyarbakır resim fakültesini kazanıp altı ay Diyarbakır da resim öğretmenliği yaptı, sonra üç yıl İstanbul Devlet Konservatuarı Müzik Bölümü nü okudu. Sanatçı yedi yıldır Almanya da yaşıyor. 2003 te Rüzgar ve Zaman (Va U Waxt), 2008 de de  Meleklerin Dansı albümü kalan müzikten çıktı.


 • Hayko Cepkin Sheraton Grand Samsun da

  Her sezon konserlerinde farklı bir içerik, görsel şov ve hikaye barındıran Hayko Cepkin, Sheraton Grand Samsun’da hayranlarıyla buluşuyor.

  DMC etiketi ile yayınladığı son albümü Beni Büyüten Şarkılar, Vol.1 le de büyük başarı yakalayan Hayko Cepkin, Samsun da hayranlarıyla buluşacak.

  Hayko CepkinSheraton Grand Samsun da sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor. Sakin Olmam Lazım,  Tanışma Bitti,  Sandık ve Aşkın Izdırabını… albümleri, sahnede anlattığı hikayeler, Türkiye de daha önce görülmemiş sahne performansları ve her projesi farklı bir konsept barındıran Hayko Cepkin, son albümü Beni Büyüten Şarkılar Vol.1 konserlerine devam ediyor!

  2016 yılının ocak ayında DMC etiketiyle çıkardığı Beni Büyüten Şarkılar Vol.1 cover albümü, Hayko Cepkin in çocukluğundan gelen unutulmaz şarkıların kendine has düzenlemeleriyle yeniden karşınızda!

  Hayko Cepkin, 3 Mart Cumartesi günü saat 20.00 da Sheraton Grand Samsun da sahne alıyor. Biletler biletix te satışa sunuldu. 56 TL den satın alabilirsiniz.

  18 yaşından küçük bireyler etkinlik alanına anne veya baba refakatinde girebilirler. Belirtilen saat kapı açılış saatidir. Etkinlik düzeni ayaktadır. Organizatör firma etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet ücretini iade etmek kaydı ile içeri almama hakkına sahiptir.


4
 • Atalay Demirci - Ne Alaka

  Atalay Demirci sevenleri ile arasındaki hasreti dindiriyor, yepyeni gösterisi Ne Alaka ile 4 Mart ta Samsun Canik Kültür Merkezi Necip Fazıl Kısakürek sahnesinde…

  Bu Atalay Demirci ters adam. Önce  185 gösteride yaklaşık 250.000 izleyiciye cevabı vererek  Kel Alaka dedirtti, şimdi  ise  soruyu sorarak Ne Alaka dedirtecek…

  Atalay Demirci doğduğumuz andan, ölene kadar soru sormadan yaşadığımız ve bizden başka herkese Ne Alaka dedirten durumları sahnede yine kendi üslübuyla anlatacak, gülmeye hasret kalan yüz kaslarınız yeniden mesaiye başlayacak.


 • Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Basketbol Turnuvası

  Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Basketbol takımı 04.03.2017 tarihinde Sakarya Bşb.  taraftarlarıyla buluşuyor.      

 • Sevilen Doğaçlama Grubu Mahşeri Cümbüş Samsun da

  Türkiye de modern doğaçlama tiyatrosunun öncüsü Mahşeri Cümbüş 4 Mart Pazar günü Samsun a geliyor.

  Kurulduğu günden bu yana, Ankara ve İstanbul başta olmak üzere birçok ilde oyunlar sergileyen Mahşer-i Cümbüş, 4 Mart Pazar günü Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Kültür ve Sanat Merkezi nde Samsunlular ile buluşuyor. Mahşer-i Cümbüş, doğaçlama tiyatronun gösteri 2 seans ile seyirciyle buluşacak. İlk seans 17.00 ve ikinci seans 20.00 da gerçekleşecek.

  Biletler biletix te satışa sunuldu. Bilet fiyatları ise; 1. Kategori – 67.25 TL, 2. Kategori – 56.00 TL.

  İndirimli Toplu Bilet ve bilgi için 0507 285 92 96 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

  Bilet Satış Noktaları

  • Özsüt / Piazza AVM (Canik)
  • Özsüt / Atakent Sahil (Atakum)
  • Düşevi Sanat Merkezi&Cafe (Gazi Caddesi)

 • Mahşer-i Cümbüş Samsun da

  Türkiye de modern doğaçlama tiyatronun öncüsü olan Mahşer-i Cümbüş, Samsun da tiyatroseverler buluşuyor.

  2001 yılı Mayıs ayında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü öğrencileri tarafından kurulan Mahşer-i Cümbüş 4 Mart Pazar günü Samsun da sahne alıyor.

  Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Kültür ve Sanat Merkezi nde gerçekleşecek olan gösteri saat 20.00 da başlayacak. Bilet satışları Biletix te olup 67.50 TL den satın alabilirsiniz.5
 • ARDA BOYLARI

  Bale 1 perde 
  saat 20:00

 • Samsun BŞB Anakent SK-Gümüşhane G.Birliği SK

  Türkiye Voleybol Bayanlar 1.Lig B grubu 25.haftasında Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor, Gümüşhane Gençlerbirliği Spor Kulübü nü konuk edecek

  5 Mart Pazar günü saat 14.00 da Samsun Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu nda oynanacak karşılaşmada evinde son maçına çıkacak olan Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakentspor, galibiyetle ayrılmak istiyor.

  Yoğun bir şekilde çalışmalarına devam ettiklerini ve kalan 2 maçlarını da kazanarak play offa moral olarak üst seviyede gitmek istediklerini ifade eden takımın tecrübeli liberosu Pınar Eren; Takım olarak pazar günü oynayacağımız Gümüşhane Gençlerbirliği Spor maçının öneminin farkındayız. Yarı finale gitmeden önce 2 maçımızı da kazanarak morel olarak üst seviyede play off maçlarına başlamak istiyoruz. Her hafta olduğu gibi Bu hafta da galibiyet için sahaya çıkacağız. Yoğun bir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu sezon evimizde oynayacağımız son maçımızı güzel bir oyunla noktalamak istiyoruz. Taraftarlarımızı Pazar günü oynayacağımız bu önemli karşılaşmada bize destek için Mustafa Dağıstanlı Spor Salonuna bekliyoruz şeklinde konuşurken, seyircileriyle birlikte evlerindeki son maçı mutlu bitirmek istediklerini ve bunun kendileri için play off yolunda büyük bir moral olacağını ifade eden takımın pasör oyuncusu Selmin Karahan; Grubumuzdaki maçları bitirmemize 2 maç kaldı ve evimizde oynayacağımız son maç, Gümüşhane Gençlerbirliğispor maçı.

  Galibiyetle sonuçlanmasını çok istiyoruz ve takım performansı olarak iyi durumdayız. İlk Gümüşhane Gençlerbirliğispor maçımızdan sonra nelere dikkat edeceğimizi ve iyi yapmamız gereken şeylerin farkındayız. Takım olarak kendi taktiklerimizi ve oyunumuzu oynarsak sıkıntı yaşamayız diye düşünüyorum. Seyircimizle birlikte evimizde ki son maçı mutlu bitirmek istiyoruz. Bu bizim için play off yolunda büyük bir moral olacaktır dedi

  Samsun BŞB Anakent SK-Gümüşhane G.Birliği SK

  Tarih: 5 Mart Pazar

  Saat: 14:00

  Salon: Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu (Samsun)


 • Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Voleybol Turnuvası

  Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Voleybol takımı 5 Mart 2017 Pazar Samsun (Mustafa Dağıstanlı)  da saat 14:00  da Gümüşhane Gençlerbirliği  taraftarlarıyla buluşuyor.  

 • Samsun'da Kadın temalı fotoğraf sergisi

  Samsun Fotoğraf Sanatı Derneği (SAMFAD), Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi nde(AVM) 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Kadın temalı fotoğraf sergisini Samsunlularla buluşturdu. 16 yıl içinde 28 fotoğraf sergisini başarı ile tamamlayan SAMFAD, 29 uncu fotoğraf sergisinde kadınları konu aldı.
  Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi ev sahipliğinde açılışı yapılan sergide, SAMFAD üyeleri tarafından farklı bölgelerde çekilen yaklaşık 45 adet fotoğraf sergilendi. Toplumun ve ailenin ayrılmaz bir parçası olan kadını her yönü ile yaşamın içinde gösteren fotoğraf sergisine vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.Birbirinden özel fotoğrafların yer aldığı sergi 5-11 Mart tarihleri arasında AVM de gezilebilecek.

6
 • Samsun 3. Mobilya ve Dekorasyon Fuarı açıldı

  Samsun 3. Mobilya ve Dekorasyon Fuarı kapılarını ziyaretçilerine açtı.

  TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından, Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Ticaret Borsası, Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Samsun Marangozlar ve Döşemeciler Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Samsun Mobilyacı İş Adamları Derneği ve KOSGEB in destekleri ve işbirlikleri ile hazırlanan Samsun Mobilya Dekorasyon 3. Mobilya, İç Mimari, Halı, Aydınlatma, Dekorasyon ve Aksesuarları Fuarı, bugün yapılan törenle birlikte ziyarete açıldı.

  Samsun da 15 gün içerisinde ikinci bir fuar düzenlemekten mutluluk duyduklarını belirten TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz, Bu yıl 3. sünü gerçekleştireceğimiz Mobilya Fuarı ile Samsun markasını yukarılara taşıyarak, hem yurtiçi satışlarda hem de hedef ülkelere ihracatta rakiplerine karşı büyük avantajlar sağlamaktadır. Türkiye nin en eski üretim merkezlerinden biri olan Samsun’un markası artık tescillendi. Samsun mobilya sektöründe Türkiye markası. Bu marka dünyaya açılacaktır” diye konuştu.

  Samsun Valisi Osman Kaymak ise, fuarın Samsuna hayırlı olmasını diledi.

  Girişin ücretsiz olduğu Samsun Mobilya Dekorasyon Fuarı, 6-11 Mart 2018 tarihleri arasında 10.00-20.00, 11 Şubat günü ise 10.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.7
 • 7 Mart Kapadokya Gezisi

  Samsun’dan çıkış 6 Mart Cuma 23:30

  Gezilecek Yerler 

  Çömlek Atölyesi

  Şarap Mahzenleri

  Uçhisar Kalesi

  Göreme Açık Hava Müzesi

  Ürgüp

  Avanos

  Asmalı Konak

  Çavuşin

  Kaymaklı Yer Altı Şehri

  Ortaşehir

  Güvercinlik

  Fiyat : 90 TL ( Ulaşım + Kahvaltı + Rehberlik + Seyahat Sigortası )

  Bu eğlenceli gezide yer siz de yer almak istiyorsanız en kısa zamanda rezervasyonunuzu yaptırın.

  İletişim : Burak Önal 0541 298 55 29


 • Küçük Bir Mucize

  Çocuk Müzikali 1 perde
  saat: 13:00

 • Ayı Teklif Tiyatro Oyunu Sahneleniyor

  Erzurum Devlet Tiyatrosu oyuncularının yer aldığı, Hayati Çitaklar ın yönettiği Ayı Teklif adlı klasik eser olan oyun Mart ayında Samsunlu tiyatro severlerle buluşuyor…

  07 – 08 Mart tarihlerinde saat 20.00 seansıyla Anton Çehov un Ayı Teklif adlı oyunu ile seyirci karşısına çıkacak olan oyunu Hayati Çitaklar yönetiyor. Tek perde sahnelenecek olan oyunda Emrah Keskin, Özge Arslan Okumuş ve Taner Köse rol alıyor.


 • Ayı Teklif Tiyatro Oyunu Sahneleniyor

  Erzurum Devlet Tiyatrosu oyuncularının yer aldığı, Hayati Çitaklar ın yönettiği  Ayı Teklif  adlı klasik eser olan oyun Mart ayında Samsunlu tiyatroseverlerle buluşuyor…

  07 – 08 Mart tarihlerinde saat 20.00 seansıyla Anton Çehov un  Ayı Teklif adlı oyunu ile seyirci karşısına çıkacak olan oyunu Hayati Çitaklar yönetiyor. Tek perde sahnelenecek olan oyunda Emrah Keskin, Özge Arslan Okumuş ve Taner Köse rol alıyor.

  Biletler; Atatürk Kültür Merkezi gişelerinde ve internet üzerinden biletiva.com dan satın alabilirsiniz.

  BİLET FİYATLARI

  (SALON) TAM 5 TL ÖĞRENCİ 3 TL
  (BALKON) TAM 4 TL ÖĞRENCİ 2 TL


  • ŞEHİT YAKINI, GAZİLER VE ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZ İÇİN ÜCRETSİZDİR…
  • OYUN BAŞLAYIP KAPILAR KAPANDIĞINDA İÇERİ ALIM YAPILAMAMAKTADIR…
  • OYUNLARIMIZ 8 YAŞ VE ÜZERİ İÇİNDİR. LÜTFEN 8 YAŞ ALTI ÇOCUK GETİRMEYİNİZ.
  • BU OYUN İÇİN 15 YAŞ VE ÜZERİ SEYİRCİLERİMİZİN İZLEMESİ TAVSİYE OLUNUR…
  • İNTERNET ÜZERİNDEN ALINAN BİLETLERİN ÇIKTILARINI, OYUN BAŞLAMADAN ÖNCE GİŞEMİZDEN ALMANIZ ÖNEMLE RİCA OLUNUR… • Samsun Mobilya Dekorasyon Fuarı 2017

  Samsun Mobilya Fuarı  7-12 Mart 2017 tarihlerinde kapılarını Samsun Fuar alanında ziyaretçilere açıyor…

  Samsun 2.Mobilya Dekorasyon Fuarı; Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş tarafından Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası ve Samsun Marangozlar ve Döşemeciler Esnaf ve Sanatkarlar Odası nın sağladıkları destek ve işbirliği ile hazırlanan SAMSUN MOBİLYA ve DEKORASYON 2017 – Mobilya, İç Mimari, Dekorasyon ve Aksesuarları Fuarı 7-12 Mart 2017 tarihleri arasında TÜYAP SAMSUN FUAR ve KONGRE MERKEZİ  inde ziyaretçi ile buluşacaktır.

  Samsun Mobilya ve Dekorasyon Fuarı, Tüyap ın 6 yurtdışı ofisi ve 20 nin üzerinde yurtdışı temsilcilik ağı ile birlikte katılımcı ve ziyaretçiye yönelik doğrudan yürütülen tanıtım ve pazarlama çalışmalarının sonucu yurtiçi ve yurtdışından gelecek firma sahipleri ve satın alma yöneticileri için düşük maliyet avantajlarını değerlendirecekleri bir fırsat olacaktır. Fuarda Azerbaycan, Cezayir, Gürcistan, İran, Irak, Lübnan gibi hedef ülkelerden gelecek alım heyetleri ile sektör temsilcilerini buluşturarak uluslar arası ihracata katkı sağlanması hedeflenmektedir.

  Fuar, 7-12 Mart 2017 tarihlerinde 10.00 – 20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecektir.


 • Nevbahar oyunu Samsun BB Atakum Sanat Merkezi nde…

  Samsun da kent hayatını güzelleştirmek, tiyatro sanatını doğru icra edip tanıtmak amaçlı 1998 yılında kurulan Düşevi Oyuncuları bu yıl 20. yılını çeşitli etkinlikler ile kutlamaya hazırlanıyor.Oyunun ilk gişe gösterimi 7 Mart Çarşamba günü saat 20.00 da Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezi nde gerçekleşiyor.

8
 • Faruk K. ve Aloo Grup Lovelet te

  FARUK K. ve ALOO GRUP Ücretsiz konserleriyle 8 Martta Lovelette

 • Dünya Kadınlar Günü Konseri

  saat:20:00

 • OMÜ de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinlikleri

  Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlaması kapsamında etkinlikler düzenleniyor

  8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Kampüste 8 Mart Etkinlikleri  adında bu yıl Ondokuz Mayıs Üniversitesi OMÜ Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi nde 8 Mart Çarşamba günü saat 09.00 da OMÜ AKM Mavi Salon da panel, söyleşi ve fotoğraf sergisi düzenlenecek.

  Program

  • 09.00 – 09.45 – Fotoğraf Sergisi Açılışı
  • 09.45 – 10.15 – Prokotol Konuşmaları
  • 10.15 – 10.25 – Kampüsümü Seviyorum Projesi Değerlendirme Sunumu
  • 10.20 – 12.00 – Panel: Toplumsal Cinayet Rolleri ve Şiddet
  • 12.00 – 13.00 – Etkinlik Arası
  • 13.00 – 15.00 – Film Gösterimi ve Söyleşi: Toplumsal Cinayet Temalı Kısa Filmler
  • 15.15 – 16.00 – “Hayatın İçinde Kadın” Fotoğraf Sergisi sertifika töreni


 • Lovelet Sahnesi Mart Ayı Tiyatro Programı Açıklandı

  Samsun Lovelet Outlet teki ilk özel tiyatro salonu olan Lovelet Sahnesi nin mart ayı programı açıklandı. Mart ayında Lovelet Sahnesi yine sanatsal oyunlarla dolu dolu geçecek…

  Ocak ve şubat aylarında dolu dolu bir programla tiyatro severlerle buluşan Lovelet Sahnesi, mart ayında da birbirinden güzel oyunlara ev sahipliği yapacak.

  Lovelet Sahnesi nin mart ayı programında 10 farklı oyun bulunuyor. 14 gün boyunca oyunlara ev sahipliği yapacak olan Lovelet Sahnesinde çocuk oyunlarından büyükler için hazırlanan oyunlara kadar geniş bir yelpaze sunuluyor.

  8 Mart Perşembe günü saat 20.00 da Re-Medea isimli oyunla mart ayı programına başlayacak olan Lovelet Sahnesi nde oyunların tanıtımı ise şu şekilde:

  RE-MEDEA – KARMA SAHNE: Bir kadının aşkı için nelerden vazgeçebileceğini, neleri elinin tersiyle itebileceğinin göstergesi… Yaşadığı toplum içinde ikinci sınıf vatandaş olarak görünen kadının kendini en sert coğrafyalardan birinde savunma mücadelesi konu ediliyor. 8 Mart Perşembe günü 20.00 da sahneleniyor.

  ARKADAŞIM BİLGİSAYAR – TİYATRO KÜÇÜKELLER: Bilgisayar gereğinden fazla kullanan bir çocuğun ailesiyle ve arkadaşlarıyla yaşadığı iletişim sorunu ve yalnızlaşması… Ailesinin bu konuda çözüm arayışları… Sonunda çocuğun yaptığı hatayı fark etmesi… Kimi zaman güldüren, eğlendiren, kimi zaman hüzünlendiren müzikli çocuk oyunudur. 11 – 18 – 25 Mart tarihleri arasında saat 14.00 da.

  BİR GARİP ORHAN VELİ – HAYAL ATÖLYESİ TİYATROSU: Orhan Veli nin aynı zamanda bir döneme tanıklık eden şiirleri, hüznün ve sevincin harmanlandığı, şiirinin aynasında kendimizi bulacağımız bir evren sunuyor bize… Orhan Veli Kanık ın şiirlerinden, Murathan Mungan nın uyarladığı Bir Garip Orhan Veli, bizleri bir şiir yolculuğuna çıkarıyor. 12 Mart Pazartesi günü saat 19.00 da Biletler biletiva.com adresinden, Lovelet danışmadan ya da oyundan bir saat öncesine kadar gişeden temin edebilirsiniz.

  TEHLİKELİ SAPLANTI – HAYAL ATÖLYESİ TİYATROSU: Mark ve Sally rutin biçimde sürdürdükleri ve temeli çıkar ilişkisine dayanan evliliklerini sorgulamak zorunda kalırlar. Çifti sorgulamaya iten neden ise dışarıdan gelen, beklenmedik bir konuktur. Kendi geçmişiyle birlikte Sally ve Mark ın da geçmişlerini sorgulamasına neden olan John, geçmişe gömülmek istenen sırların açığa çıkmasına neden olur. 15 Mart Perşembe 19.30 Biletler biletiva.com adresinden, Lovelet danışmadan ya da oyundan bir saat öncesine kadar gişeden temin edebilirsiniz.

  KUVAYİ MİLLİYE DESTANI – SAMSUN SANAT TİYATROSU: Kurtuluş savaşının görünmeyen kahramanlarının, halkın yoktan varsa etme mücadelesi… Her okunduğunda insanı farklı şekilde etkileyen bir başyapıttır. Ulusal kurtuluş savaşında kıyıda köşede kalmış, dipnot insanlarının kahramanlığıdır aslında bu destan… İpliği Türkçe olan bir tığ gibi işlemiştir Nazım Hikmet Kuvayi Milliye de Türk dilini 11 – 25 Mart tarihlerinde saat 18.00 da sahneleniyor. Biletler biletix.com adresinden, Lovelet danışmadan ya da oyundan bir saat öncesine kadar gişeden temin edilebilir.

  NEYE NİYET KİME KISMET – SASAD: Cumhur Kocaoğlu tarafından yazıp yönetilen 2 perdelik komedi Neye Niyet Neye Kısmet, çapkın işadamı Murat’ın yanlışlıkla sevgilisini eve getirmesi ve ardından eşinin de eve gelmesiyle başlayan yalanlar zincirini eğlenceli bir şekilde konu ediniyor. (27 Mart Salı 20.00) Biletler; Lovelet danışmadan ya da oyundan bir saat öncesine kadar gişeden temin edilebilir.

  TÖRE – HAYAL ATÖLYESİ TİYATROSU: 1900 lerde, Erzurum’da, iki aile arasında yıllardır süren kan davasını anlatan oyun, aşamadığımız ve toplumsal barışı engelleyen, insanların bedelini yaşamlarıyla ödediği kuralları sorguluyor. (19 Mart Pazartesi 19.30)

  CANIGÖNÜL – HAYAL ATÖLYESİ TİYATROSU: Biletler biletiva.com adresinden, Lovelet danışmadan ya da oyundan bir saat öncesine kadar gişeden temin edebilirsiniz. (22 Mart Perşembe 19.30)

  NEVBAHAR – DÜŞEVİ OYUNCULARI: Murat Can Kibiroğlu nun yazdığı, 1924 yılında Selanik’te Kaymakçalan dağında bir kulübede geçen mübadeleden kaçan insanların yolunun kesiştiği bir oyun. insancıklar hikayeleri üzerinden bize sözünü söylüyor. (20 – 24 Mart 20.00) Biletler; Lovelet danışmadan ya da oyundan bir saat öncesine kadar gişeden temin edilebilir.

  İÇERDEKİLER – KARMA SAHNE: Herkesin içinde bir yerlerde uyuyan bir kötülük vardır. Bazen sizi tamamen ele geçiren bazen de başkalarına bulaştıra bulaştıra sizdeki varlığının azaldığına sizi ikna eden bir hastalıktır kötülük… (23 – 31 Mart 20.00) Biletler; Lovelet danışmadan ya da oyundan bir saat öncesine kadar gişeden temin edilebilir.

  Kaynak: www.samsunetkinlik.com


9
 • Samsun Opera'da Kadınlar a özel konser!

  Japonya, Tunus, Rusya, Almanya, KKTC, Saray Bosna, Gürcistan da festivallere katılan, 1995 ten bu yana ulusal ve uluslararası platformlarda konserler veren Nemeth Quartet grubu, 9 Mart 2018 Cuma günü saat 20.00 de  Atakum Kültür ve Sanat Merkezinde sahnede olacak.1011
 • Notre Dame ın Kamburu Mart ayında Samsun da

  Viktor Hugo nun aynı adlı eserinden baleye uyarlanan Notre Dame ın Kamburu  balesini Mart ayında Samsun Atatürk Kültür Merkezi nde sahneleniyor…

  Her sanat sezonunda seyirciler tarafından büyük ilgi ile izlenen Notre Dame ın Kamburu balesi, bu sezon ilk kez Samsunlu sanatseverlerle buluşacak. Üç boyutlu dekoru ve sanatçıların makyajları dikkat çeken eserin metni ve koreografisi Armağan Davran ve Volkan Ersoy a ait. Müziği, Cesane Pugni nin müziğini yeniden düzenleyen ve kendi bestelerini de ekleyen Bujor Hoinice ait olan eserin başlıca rollerini, Mahmut Akyol, Özlem Şenormanlılar, Burak Serkan Cebeci, Büşra Ay, Ozan Demirbaş, Niyazi Cingöz, Serbülent Biçer ve Murat Koman paylaşıyor. Eser, 11 Mart Cumartesi ve 13 Mart Pazartesi akşamı saat 20.00 da Samsun Devlet Opera ve Balesi Büyük Salon da izleyiciyle buluşacak.

  Biletler Samsun AKM Gişelerinde ve biletiva.com da… Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesi her gün saat 10.00 – 18.00 arası, temsil günlerinde ise temsil başlama saatine kadar açıktır. Bilet fiyatları 10 TL – 20 TL arasında değişmektedir.

 • Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Basketbol Turnuvası

  Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Basketbol takımı 11.03.2017  tarihinde Akhisar Belediye taraftarlarıyla buluşuyor.        

 • Kuvayi Milliye Destanı Lovelet Sahnesi nde

  Yaşar Gündem in yönettiği Kuvayi Milliye Destanı tiyatro oyunu, Lovelet Sahnesi nde izleyicisiyle buluşuyor.

  Samsun Sanat Tiyatrosu Kuvayi Milliye Destanı oyunuyla Lovelett Avm de. Nazım Hikmet in aynı isimli eserinden uyarlanan oyunu usta oyuncu Yaşar Gündem yönetecek. Müzik tasarımını Özer Akçay, koreografisini İhsan Bengier ve ışık tasarımını Yüksel Aymaz ın üstlendiği tek kişilik oyun, Lovelet Sahnesi nde…

  Kuvayi Milliye Destanı Nazım Hikmet

  Yöneten Oynayan: Yaşar Gündem

  Kuvayi Milliye Destanı- Nazım Hikmet in 1939 da yazmaya başladığı ve 1941 de bitirdiği Kuvayi Milliye şiiri(destanı) şairin Kurtuluş Savaşı nı baplar halinde anlattığı bir destandır. Kuvâyi Milliye Destanı nda Nâzım Hikmet, kapitalist-emperyalist Batı karşıtı, Anadolu insanının kurtuluşunu ifadeye yönelik ideolojik temele yaslanan farklı bir söylem geliştirir. Örtük bir dille ifade alanına taşınan bu söylem, sosyalist düşünce çerçevesinde Marksist dünya görüşünde kaynağını bulur. Böyle olunca da o, Kurtuluş Savaşı’na alışılmış kahramanlık öyküsü anlayışından farklı bakar. Kuvayi milliye destanında, anlamı açıkça verilmese de materyalist, sosyalist dünya görüşü eserin iç örgülerinde kuvvetle hissedilir.

  Her okunduğunda insanı farklı şekilde etkileyen bir başyapıttır. Ulusal kurtuluş savaşında kıyıda köşede kalmış, dipnot insanlarının kahramanlığıdır aslında bu destan… İpliği Türkçe olan bir tığ gibi işlemiştir Nazım Hikmet Kuvayi Milliye de Türk dilini.

  11 Mart Pazar günü ve 25 Mart Pazar günü saat 18.00 da Lovelet Sahnesi nde gerçekleşiyor. Biletler biletix te satışa çıktı. 


12
 • Keşanlı Ali Destanı

  Müzikli Oyun 2 perde
  saat 20:00

 • Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Voleybol Turnuvası

  Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Voleybol takımı 12 Mart 2017 Pazar  Bolu (Karaçayır) da saat 15:00  da Bolu Bld. taraftarlarıyla buluşuyor.  

 • Söyleşi UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesinde Yer Alan Samsun Kızılırmak Deltası Sulak Alan ve Kuş Cenneti

  Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezinde 12 Mart Pazartesi saat 19:00 da Seyyahart Berk ARMAĞAN ve Birddetective Emin YOĞURTCUOĞLU nun katılımıyla söyleşi düzenlenecektir.

 • 3. Geleneksel Lovelet Müzik Yarışması Başvuruları Başladı!

  Lovelet Outlet Müzik Yarışmasının 3.sünü organize ediyor. Sesine, müziğine, yeteneğine güvenen herkesin katılabileceği yarışmanın tek koşulu, ister bir müzik grubu olsun ister solo olsun en az bir enstrüman çalmak

  Her yıl büyük heyecana sahne olan eğlence dolu bir müzik yarışması düzenliyor. Başvuruların 12 Mart – 12 Nisan tarihleri arasında danışma noktasından bizzat yapılacak olup, 13 – 25 Nisan tarihleri arasında stüdyo kayıtları alınıp elemeleri geçen adaylar finalde yarışacaklardır.

  Lovelet Outlet  te gerçekleşecek olan yarışmada Armoni Müzik te genç yeteneklerin stüdyo kayıtları ücretsiz olarak yapılacaktır. Müzik konusunda yetenekli gençleri ortaya çıkarmak amacıyla gerçekleştirilen yarışmada birinciye 2.500 TL ikinciye 1.500 TL üçüncüye ise 1.000 TL Hediye Çeki verilecektir.

  Lovelet Outlet Alışveriş Merkezi kampanya ve etkinlikleriyle Karadeniz halkının beğenisini kazanmaya devam ediyor. 4 mevsim Outlet olma özelliğiyle Giyimden ayakkabıya, ev tekstilinden, mobilyaya, kadar her ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz bir yaşam merkezi olan Lovelet Outlet siz değerli ziyaretçilerini bekliyor.


13
 • Ozan Doğulu & Ece Seçkin Lucca’da

  Ozan Doğulu ve Ece Seçkin Lucca da sahne alıyor.

  Yer : Lucca Exclusive

  Tarih : 13 Mart 2015

  Kapı Açılış : 22.00

  Bilet Fiyatları : Öğrenci 40 TL ( 1 İçecek ) – Sivil 50 TL ( 1 İçecek ) – Kapıda 60 TL ( 1 İçecek )

  Bilet Satış Noktaları : Garage, Fink and Co, Vecihii, Liverpool, Mangal, Proff, Biber Cafe, Sarı Zeybek, Çardak Fast Food, Monkey House


 • Omü Dedikodu Zombie Party

  Bir gemi içerisinde ve deniz seviyesinin altında bir mekanda, kısacası Yalova Gemisi içerisindeki Nautilius Club’ta herşeyin sıradışı olacağı bir geceye hazır olun.

  Not : Geri dönüş için saat 00:00’dan itibaren özel dolmuşlar olacaktır.

  Yer : Yalova Gemisi ( Yeni Sahil Yolu 2.3.4.No’lu Dolmuş Durakları Karşısı )

  Tarih : 13 Mart 2015

  Saat : 20.30

  Giriş : 10 TL ( Redbul + Çerez tabağı )

  İletişim : 0534 512 64 70


 • Her Cumartesi Canlı Müzik Gümüşpark Resort Otel de…

  Olcay Öztürk ve Orkestrası her Cumartesi günü Canlı Müzik ile Gümüşpark Resort Otel de… Yeni bir eğlence anlayışı getiren Gümüşpark Resort Otel konseptleriyle dikkat çekiyor.

  Dön Gel Single ı ile ses getiren Olcay Öztürk ve Orkestrası Her hafta Cumartesi günleri saat 19.30 da Gümüşpark Resort Otel de… Orta Karadeniz in ilk ve tek kayak merkezi olan Gümüşpark Resort, muhteşem doğası, tertemiz havası ve huzur veren atmosferiyle sizlerle…

  Rezervasyon ve bilgi için 0362 771 2505 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

  Gümüşpark Resort te, kayak sporunun yanı sıra değişik aktivitelerle konuklarına eğlenceli saatler yaşatan Gümüşpark Resort Ladik Akdağ da muhteşem doğasıyla sizleri bekliyor.


14
 • Grup Kurtalan Express Rock City’de

  Barış Mançonun ünlü grubu Grup Kurtalan Express Rock Citde dinleyicileri ile buluşacak.

  Vokal:Tolga AKYURT
  Gitar:Cem YALÇINKAYA
  Bass Gitar:Ahmet GÜVENÇ
  Klavye:Bülent GÜVEN
  Davul:Sefa ULAŞTIR

  Yer : Rock City

  Tarih : 14 Mart Cumartesi

  Saat : 21.30

  Bilet Fiyatları : Ön Satış 30 TL Kapıda 35 TL

  Bilet Satış Noktaları : Rock City, Yamaha Gitar Müzik Market, Sahra Kahve Dünyası

  İletişim : 0362 439 10 20 // 0532 477 83 11


 • Emrah İş Private Party Harlequin’de

  Tiesto,David Guetta,Roger Sanchez,Martin Solveig,Bob Sinclar,LMFAO,Pitbull , beraber çalıştığı festivallerle Ve Yaptığı çalışmalarla Dünya listelerine giren Emrah İş 14 Mart Cumartesi Harlequin Club’de dinleyicileriyle buluşuyor.

  Yer : Harlequin Club

  Tarih : 14 Mart Cumartesi

  Kapı Açılış : 22.30

  İletişim & Rezervasyon : 0532 202 69 12 – 0532 132 42 92


 • Küçük Bir Mucize

  Çocuk Müzikali 
  1 perde saat:13:00

 • Türkiye Basketbol 1. Ligi 14 Mart

  14 Mart  Çarşamba  günü  saat 16:00 da Mustafa Dağıstanlı Spor Salonunda Samsun BŞB Anakent Basketbol takımı ile Yalova Group Belediye  karşılaşması olacaktır. Maça giriş ücretsizdir. Tüm spor severler davetlidir.

15161718
19
 • 4. Samsun Tiyatro Günleri

  Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümü nün 27 Mart Dünya Tiyatro Günü nedeniyle 4. SAMSUN TİYATRO GÜNLERİ düzenliyor
  4. SAMSUN TİYATRO GÜNLERİ GÖSTERİ PROGRAMI

  4. Samsun Tiyatro Günleri Buluşması 19 – 27 Mart 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

  Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi nde bu yıl 4. düzenlenecek buluşmada 3 ü çocuk olmak üzere 11 temsil ücretsiz olarak seyircisiyle buluşacak.

  Ev sahipliğini Samsun Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümü nün yaptığı buluşmaya; Samsun Tiyatro FAMAOndokuz Mayıs Üniversitesi Tiyatro TopluluğuSamsun CFS Gölge TiyatrosuVEFTİT – Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Tiyatro Topluluğu ve Hayal Atölyesi Tiyatrosu katılacak.

  19 Mart a başlayacak Tiyatro Günleri’nde;

  Samsun Tiyatro FAMA, Murat GÜLEÇ’in yazıp yönettiği AŞK YOLUNDA BİR GARİP YUNUS adlı oyunlarını seyircisiyle buluşturacak.

  Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tiyatro Topluluğu; Muzaffer H. KIRIKKALP in AY IŞIĞI SİRKİ adlı çocuk oyunu, Hristo Boytchev in yazdığı, Nihal Geyran KOLDAŞ ın Türkçeleştirdiği ALBAY KUŞ ve Merve KISA nın yazdığı SOFRAMDAKİ AÇ KURTLAR adlı oyunları ile katılacak.

  Samsun CFS Gölge Tiyatrosu, KARAGÖZ’ÜN BALIKÇILIĞI adlı oyunu Hayali Cihat Faruk SEVİNDİK ten seyredecekler.

  VEFTİT Ankara Üniversitesi Tiyatro Topluluğu, Ray COONEY in yazdığı ARAPSAÇI adlı oyunlarını sergileyecekler.

  Hayal Atölyesi Tiyatrosu; Murathan MUNGAN ın BİR GARİP ORHAN VELİ, Martin MCDONAĞH yazdığı Yusuf ERADAM ın Türkçeleştirdiği YASTIK ADAM adlı eserleri ile buluşmada yerini alacak.

  Buluşmaya ev sahipliği yapacak olan Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümü ise; Friedrich Karl Waechter in yazdığı Yücel ERTEN in Türkçeleştirdiği SOYTARILAR OKULU adlı çocuk oyunu, ile İsmail Galip ARCAN ın, GEMİLERDE TALİM VAR ve Anton ÇEHOV un AYI adlı oyunlarını sergileyecekler.

  BU YIL DÖRDÜNCÜSÜ DÜZENLENEN TİYATRO GÜNLERİ NDE;

  Karadeniz in sanat ve kültür merkezi sayılabilecek Samsun da faaliyet gösteren Amatör Resmi Kurum Tiyatro topluluk ve sanatçılarını bir araya getirerek, sanatın taşıyıcısı ve destekleyicisi olması beklenen kurumların katkısını organize etmek, bu sanatçıların eserlerini Samsun halkıyla buluşturmak ve kurumlar arasında güçlü bir iletişim ve güç birliği kurulması, çalışmaların yerel yönetimlerin çalışmaları içindeki yeri ve öneminin belirlenmesi hedefleniyor.

  Temsiller, ücretsiz olarak Atakum da bulunan Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi nde gerçekleştirilecek.

  İyi seyirler SAMSUN…

  19 Mart 2017 / Pazar

  Saat : 20.00 – AŞK YOLUNDA BİR GARİP YUNUS

  Samsun Tiyatro FAMA

  20 Mart 2017 / Pazartesi

  Saat : 20.00 – SOFRAMDAKİ AÇ KURTLAR

  OMÜ Tiyatro Topluluğu

  21 Mart 2017 Salı

  Saat : 14.00 – AY IŞIĞI SİRKİ – Çocuk Oyunu

  OMÜ Tiyatro Topluluğu

  Saat : 20.00 – ALBAY KUŞ

  OMÜ Tiyatro Topluluğu

  22 Mart 2017 / Çarşamba

  Saat : 14.00 – GÖLGE OYUNU / KARAGÖZ İLE HACIVAT / GÖLGE OYUNU – Çocuk Oyunu

  Samsun CFS Gölge Tiyatrosu

  Saat : 20.00 – GEMİLERDE TALİM VAR

  Samsun Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümü

  24 Mart 2017 / Cuma

  Saat : 14.00 – SOYTARILAR OKULU – Çocuk Oyunu

  Samsun Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümü

  Saat : 20.00 – BİR GARİP ORHAN VELİ

  Hayal Atölyesi Tiyatrosu

  25 Mart 2017 / Cumartesi

  Saat : 20.00 – ARAPSAÇI

  Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Tiyatro Topluluğu

  26 Mart 2017 / Pazar

  Saat : 20.00 – YASTIK ADAM

  Hayal Atölyesi Tiyatrosu

  27 Mart 2017 / Pazartesi

  Saat : 20.00 – AYI

  Samsun Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümü


 • Samsunspor 51. Yıl Eşya Piyangosu sonuçlandı

  Samsunspor 51. Yıl Eşya Piyangosu nda büyük ikramiyeleri kazanan numaralar belli oldu. Milli Piyango nun yaptığı çekiliş de büyük ikramiyeler 283689 ve 313696 numaralı biletlere çıktı

  Samsunspor 51. Yıl Eşya Piyangosu nda büyük ikramiyeler de Milli Piyango nun 19 Mart 2017 tarihli çekilişine göre belirlendi. Buna göre Samsunspor 51. Yıl Eşya Piyangosu nun büyük ödülü olan arabaları 83689 ve 13696 numaralı biletler kazandı. 08645, 06554, 58477, 10314, 34551 numaralı biletler ise çeşitli beyaz eşya kazandı. Toplam 107 hediyenin dağıtılacağı Samsunspor 51. Yıl Eşya Piyangosu nun tam listesi daha sonra yayınlanacak. Samsunspor bu çekilişte 20 TL den toplam 100 bin adet bilet sattı.


 • Bir Varmış Bir Yokmuş tiyatro oyunu Samsun da

  Bir Varmış Bir Yokmuş tiyatro oyunu Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezi nde sahneleniyor

  Bir Varmış Bir Yokmuş adlı tiyatro oyununun yönetmenliği, tiyatro oyuncusu olan ve Beni Affet dizisinde de rol alan Deniz Gökçe Koçman ın yaptığı baş rollerini tanınmış oyuncuları Begüm Topçu Turay, Murat Danacı ve Cantuğ Turay paylaşıyor.

  Sürpriz finali ve tempolu anlatımıyla Bir Varmış Bir Yokmuş adlı tiyatro oyunu 19 Mart Pazartesi günü saat 20.00 Samsun BB Atakum Sanat Merkezi nde gerçekleşiyor. 25 TL den satışa sunulan biletler Düşevi Sanat Merkezi nden ulaşabilir ya da 0362 233 33 26 telefon numarasından rezervasyon yaptırabilirsiniz.


20
 • Omü Aktif Party

  Girişin sadece Omü Aktif Kart ile olacağı Aktif Party Leman Kültürde gerçekleşecek.

  Yer : Leman Kültür

  Tarih : 20 Mart 2015

  Saat : 20.00

  İletişim : 05453936568 & 05380852695


 • İntiharın Genel Provası Samsun da Tiyatroseverlerle Buluşuyor

  Duşan Kovaçeviç in yazdığı Bilge Emin in çevirisini yaptığı Musa Arslanali nin yönettiği İntiharın Genel Provası adlı oyun Samsunlu tiyatroseverlerle buluşuyor

  Dekor Tasarım Hakan Dündar, Işık Tasarım Nihat Bahar, Kostüm Tasarım Özge Akarsu, Müzik Tunay Uzuner tarafından gerçekleştirilirken oyunun Dramaturluğu nu Selen Korad Birki ye yapıyor. Yönetmen Yardımcısı koltuğunda ise Duygu Urhan oturuyor.

  İntiharın Genel Provası adlı oyun; 20 Mart Salı ve 21 Mart Çarşamba günü saat 20.00 da Samsun Atatürk Kültür Merkezi nde gerçekleşiyor. Biletler Samsun AKM gişesinden ve biletiva.com internet sitesinden temin edebilirsiniz. Online bilet satışı 7 Mart tarihi itibarıyla satın alabilirsiniz. Bilet fiyatları; 3 TL ve 7,5 TL arasında değişmektedir.


 • Nevbahar Lovelet Sahnesi nde

  Murat Can Kibiroğlu nun yazdığı, 1924 yılında Selanik te Kaymakçalan dağında bir kulübede geçen mübadeleden kaçan insanların yolunun kesiştiği Nevbahar adlı oyun Lovelet Sahnesi nde gerçekleşiyor

  20. yılını kutlayan Düşevi Oyuncuları, etkinlikler kapsamında ikinci oyunu olan NEVBAHAR oyununu sahneleyecek. Kültür ve Turizm Bakanlığı ndan profesyonel proje yardımı alan oyun tek perde ve 80 dk.

  Zorunlu Göç İnsanı Kökü Kopmuş Ağaç Gibi Yapar/ İnsanın Gerçek Vatanı Doğup Büyüdüğü Yerdir / Din-Dil-Irk ve Tüm Farklılıklar Aslında Zenginliklerimizdir /Aşk Hayatta En Yüce Duygulardan Birisidir…. gibi önermeleri olan oyun didaktik ve belgesel bir üslupla değil insancıklar hikayeleri üzerinden bize sözünü söylüyor.

  Hoş geldin Diyen Yolcu Olmuş sloganı ile var olan oyun Hızır , Eleni , Salih, Meryem, Rüstem ve Müveddet adlı karakterlerin yolunun kesiştiği bir dağ kulübesinde geçiyor.

  Bilet: Düşevi Sanat Merkezi REZ : 0362 233 33 26

  Yazan: Murat Can KİBİROĞLU
  Yöneten: Cem KAYNAR
  Yönetmen Yrd.: Kübra AKÇA
  Oyuncular: Eray ÖZDAL, Ferda Gülsüm KAYNAR, Mübeccel YALÇIN, Olgun AYDIN, Mehmet KEPÇEOĞLU ve Rumeysa ÇETİN
  Dekor-Işık Tasarım Uygulama: Ersoy ÇELİKPAZU
  Kostüm Tasarım: Gülnur ÇAĞLAYAN
  Kostüm Uygulama: Kulis Kostüm (Kadın Girişimcileri Destekleme ve Kültür Derneği)
  Afiş-Broşür Tasarım ve Fotoğraflar: Serdar AYYILDIZ
  Efekt: Mecit KÜRTDUR
  Kondüvitler: Ferit KARADUMAN, Alihan YÖRÜSÜN

  Nevbahar adlı oyun; 20 – 24 Mart tarihlerinde saat 20.00 Lovelet Sahnesi nde… Biletler; Lovelet danışmadan ya da oyundan bir saat öncesine kadar gişeden temin edilebilir. Bilet fiyat ve detaylı bilgi için: 0362 233 33 26


2122
 • Ezginin Günlüğü’yle Tıp Bayramı

  Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında Ezginin Günlüğü Serra Otele geliyor.

  Yer : Serra Otel

  Tarih : 22 Mart 2015

  Kapı Açılış : 18.30

  Fiyat : 55 TL


 • 3. Samsun Tiyatro Günleri Başladı

  Samsun Büyükşehir Belediyesinin 27 Mart Dünya Tiyatro Günü nedeniyle organize ettiği Samsun Tiyatro Günlerinin üçüncüsü başladı.

  Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı 2016 yılına da hızlı bir giriş yaparak Samsun da sanatseverleri birçok etkinlikle buluşturdu. Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından 27 Mart Dünya Tiyatro Günü kapsamında organizasyonunu yaptığı ve geleneksel hale getirilmesi planlanan Samsun Tiyatro Günlerinin üçüncüsü başladı.

  Samsun Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümü tarafından 22 Mart ile 28 Mart tarihleri arasında düzenlenecek olan etkinlikte Tiyatro İnsan Ordu tarafından sergilenecek Kedi ile Palyaço, OMÜ Tiyatro Bölümünce sergilenecek Kırık Uçlu Kalemler Ülkesi, Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Tiyatro Bölümünce sahnelenecek Soytarılar Okulu ve Hayal Atölyesi Tiyatrosunca sahnelenecek olan Küçük Karabalık adlı çocuk oyunları ile Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Tiyatro Bölümünce sahnelenecek Gemilerde Talim Var, yine OMÜ Tiyatro Bölümünce sahnelenecek Fazilet Eczanesi ve Karmakarışık, TEGV Tiyatro Topluluğu tarafından sergilenecek Yalnızlık Odaları ile Hayal Atölyesi Tiyatrosunca sahneye konulacak olan Kahvede Şenlik Var ve İstibdat Kumpanyası adlı yetişkin oyunları sergilenecek.

  Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezinde sahnelenecek olan ve tüm Samsun halkının ücretsiz olarak katılabileceği etkinlikler kapsamında çocuk oyunları 22, 23, 24 ve 25 Mart tarihlerinde saat 14:00 da, yetişkin oyunları ise 22 Mart ile 28 Mart tarihlerinde her gün saat 20:00 da sanatseverlerle buluşacak.

  3. Samsun Tiyatro Günleri Programı

  22 Mart Salı 14.00 – Kedi ile Palyaço Çocuk Oyunu – Tiyatro İnsan

  22 Mart Salı 20.00 Gemilerde Talim Var – Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Bölümü

  23 Mart Çarşamba 14.00 – Kırık Uçlu Kalemler Ülkesi Çocuk Oyunu – OMÜ Tiyatro Topluluğu

  23 Mart Çarşamba 20.00 – Fazilet Eczanesi – OMÜ Tiyatro Topluluğu

  24 Mart Perşembe 14.00 – Soytarılar Oyunu – Çocuk Oyunu Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Bölümü

  24 Mart Perşembe 20.00 – Karmakarışık – OMÜ Tiyatro Topluluğu

  25 Mart Cuma 14.00 – Küçük Kara Balık Çocuk Oyunu Hayal Atölyesi Tiyatrosu

  25 Mart Cuma 20.00 – Yalnızlık Odaları – TEGV Tiyatro Topluluğu

  26 Mart Cumartesi 20.00 – Kahvede Şenlik Var – TEGV Tiyatro Topluluğu

  27 Mart Pazar 20.00 – İstibdat Kumpanyası – TEGV Tiyatro Topluluğu


 • III. Deney Mektebi Bilim ve Proje Yarışması Başlıyor

  Türkiye genelinde MEB e bağlı resmi ve özel okullarda eğitim gören lise ve ortaokul öğrencilerinin katılımına açılan Deney Mektebi Bilim ve Proje Yarışması başvuruları başladı. Bu yıl 3. sü düzenlenen yarışmanın ödülleri 5 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleştirilecek ödül töreninde dağıtılacak

  Fen Bilimleri, Fizik, Kimya, Biyoloji derslerini öğrencilere yönelik eğlenceli ve dikkat çekici hale getirerek daha kalıcı öğrenme ortamları sağlamak, derslerin deney ve etkinlik ağırlıklı yürütülmesini öğrencilere teşvik etmek, farklı deney ve etkinliklerle öğretim programına uygun içeriği zenginleştirmek ve öğrencileri gündelik hayatta karşılaştıkları olaylar karşısında, gözlem yapmaya teşvik etmek ve yaptıkları gözlemden bir proje oluşturmaya yönlendirmek amacıyla Mektebim tarafından başlatılan yarışmaya deney, fikir, araştırma, proje, bilimsel çalışma veya akademik bir röportajın kısa videosunun hazırlanması ile katılım sağlanacak.

  www.mektebimokullari.com web adresinden başvuru formunun doldurulması ve çekilen videoların youtube yüklenmesi sonrasında, akademisyenlerden oluşan bilim kurulunun yapacağı ön elemeyi geçen öğrenciler finale katılmaya hak kazanacaklar. 5,6,7,8, 9,10,11.12.sınıf öğrencilerinin ücretsiz başvurabilecekleri yarışmada bireysel ve gruplar halinde yarışmak mümkün. Her yarışmacı veya grup yalnızca bir video ile başvuru yapabilecek. Son başvuru tarihi 15 Nisan 2017 Cumartesi. Yarışmada ortaokul ve lise kademesi ayrı ayrı değerlendirilerek birinciye 2 adet playstation 4, ikinciye 2 adet apple watch üçüncüye ise  2 adet Ipad mini verilecek.


 • Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Basketbol Turnuvası

  Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Basketbol takımı 22.03.2017  tarihinde Petkim Spor taraftarlarıyla buluşuyor.    

 • Arda Boyları 22 Mart ta yeniden sahneleniyor

  Arda Boyları adlı tek perdelik bale eseri 22 Mart Perşembe günü saat 20.00 da Samsun Devlet Opera ve Balesi Aydın Gün Salonu nda tekrar sahneleniyor…

  Trakya yöresine ait çok sevilen türkülerden biri olan Arda Boyları’nın hikayesini ve müziğini modern dansla harmanlayan Arda Boyları balesinde, birbirlerine aşık iki genç olan Halime ve Recep’in hikayesi anlatılıyor. Koreografi ve rejisi Özgür Adam İnança ait olan Arda Boyları balesinin müziklerinin İsmail Sezen ve Arda Erdem e ait. Türkülerin çok sesli müzik ile halk müziği senteziyle buluştuğu Arda Boyları balesinde bağlama, darbuka, asma davul gibi yerel sazlar ve halk oyunu motiflerde yer alıyor.

  22 Mart Perşembe günü saat 20.00 da Samsun Devlet Opera ve Balesi Aydın Gün Salonu nda gerçekleşecek olan Arda Boyları balesinin biletleri satışa sunuldu. 15 TL – 30 TL arasında değişen biletler Samsun Atatürk Kültür Merkezi gişesinden ve internet üzerinden resmi satış kanalı olan biletiva.com dan temin edebilirsiniz.

 • Samsun 4. İnşaat Fuarı 2018 başlıyor

  Samsun 4. İnşaat Fuarı, 22 - 25 Mart tarihlerinde Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Merkezi nde gerçekleşiyor.

  Samsun 4. İnşaat Fuarı 2018, Yapı, inşaat malzemeleri, tesisat, ısıtma, soğutma, havalandırma, doğalgaz teknolojilerine dair tüm yenilikler ve gelişmelerin yer alacağı fuar 22-25 Mart 2018 tarihleri arasında Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Merkezi kapılarını ziyaretçilerine açacak.

  Yapı sektöründe çığır açan projelerle insana modern yaşam biçimleri sunmaya hazırlanan birçok firmanın katılımı ile Samsun İnşaat Fuarı 2018 Samsun da ve Türkiye de fark yaratmak, Samsun u ve Karadeniz  sektörün en önemli merkezlerinden birisi haline getirmek için, Tüyap Samsun çatısı altında gerçekleştirilecektir.


23
 • Keşanlı Ali Destanı

  Sineklidağ, büyük bir kentin eteklerinde yer alan, gecekondulardan oluşmuş, ezilen, yoksul insanların yaşadığı bir varoştur. Keşanlı Ali, Çamur İhsanı öldürmekten hapse düşmüştür ve hapisten bir kahraman olarak çıkagelir. Ali Destanı kullanmaya karar vermiştir. Çünkü Bu toplumda sessiz, sakin, efendi olursan her zaman dayak yer, ezilirsin. Ama terbiyesiz, güçlü, zalim, ne dediğini bilmeyen biri olursan, o zaman saygı görürsün'. Ali, hapiste bunu öğrenmiş ve yeni bir Ali'yi fark etmiştir. Ancak Ali'nin sevdiği kadın olan Zilha, Çamur İhsan'ın yeğenidir ve Ali'ye düşmanca davranmaktadır

 • Karma Resim Sergisi

  Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Resim Bölümünün Şef Kemal ÖZEN yönetiminde, bölüm öğrencilerinin katkılarıyla hazırladığı Karma Resim Sergisini onurlandırmanızı dileriz.

  Sergi;
  23 Mart Pazartesi günü gazi caddesi Eski Konservatuvar binasında 18.30'da yapılacak açılış kokteyli İle gezilebilecekdir.

  Sergi 23-30 Mart tarihleri arasında açık kalacaktır.


 • Mehmet Erdem Samsun Konseri Mart ayında gerçekleşiyor

  Yaptığı şarkılarla büyük beğeni kazanan Mehmet Erdem, Samsun da sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor.

  2012 yılında yaptığı iddialı çıkış ile tüm ödülleri tek tek toplayan ve sayısız konsere imza atıp zirveden inmeyerek Türkiye müzik camiasının en saygın isimlerinden biri olmayı başaran Mehmet Erdem, 23 Mart Cuma akşamı Samsun Neco Salon da hayranlarıyla buluşuyor. 23 Mart Cuma günü saat 20.30 da başlayacak olan konser bileti biletix te 56.50 TL den satışa sunuldu.

  2012 yılında yaptığı iddialı çıkış ile tüm ödülleri tek tek toplayan ve sayısız konsere imza atıp zirveden inmeyerek Türkiye müzik camiasının en saygın isimlerinden biri olmayı başaran Mehmet Erdem, önceki yıllarda Sony Music etiketiyle yayınladığı Herkes Aynı Hayatta ve Hiç Konuşmadan albümlerinden sonra yine Sony Music tarafından yayımlanan 3. stüdyo albümü Hepsi Benim Yüzümden ile sevenlerinin karşısında.

  Alper Atakan prodüktörlüğünde Babajım ve Kaya stüdyolarında kaydedilen, mix çalışmaları Alp Çoksoyluer ve Alper Atakan a, mastering çalışması ise Barış Büyük e ait Hepsi Benim Yüzümden albümünde, 6 adet yeni şarkı, 6 adet de cover şarkı olmak üzere toplam 12 şarkı yer alıyor.

  Şarkıcı Mehmet Erdem, 4. stüdyo albümü Neden Böyleyiz i Sony Music etiketiyle dinleyicilerin beğenisine sunuyor.


24
 • 5. Samsun Tiyatro Günleri Buluşması

  Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümü, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü etkinlikleri kapsamında 5. Samsun Tiyatro Günleri Buluşması düzenliyor

  5. Samsun Tiyatro Günleri Buluşması, 24 – 31 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

  Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezi’nde bu yıl 5. düzenlenecek olan buluşmada 5 i çocuk olmak üzere 14 temsili ücretsiz olarak seyircisiyle buluşturmayı hedefliyor.

  Ev sahipliğini Samsun Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümü nün yaptığı buluşmaya, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tiyatro Topluluğu, Hayal Atölyesi Tiyatrosu, Tiyatro FAMA, Tiyatro Amisos, Karma Sahne ve Samsun Sanat Evi katılacak.

  24 Mart a başlayacak buluşmada;

  Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tiyatro Topluluğu; Nilbanu ENGİNDENİZ in, BURNUNU KAYBEDEN PALYAÇO adlı çocuk oyunu, Ray COONEY – Mıchael COONEY in yazdığı Özgür ÖZDURAL ın Türkçeleştirdiği TON DICK ve HARRY, ve Tarık BUĞRA nın kaleme aldığı İBİŞİN RÜYASI adlı oyunları ile katılacaklar.

  Hayal Atölyesi Tiyatrosu; Norman James CRISP ın yazdığı Dürrin TUNÇ un Türkçeleştirdiği Eser AKAL ın yönettiği TEHLİKELİ SAPLANTI adlı eser ile sahnede yerini alacak.

  Tiyatro FAMA; KARAGÖZ ÜN DAVULCULUĞU adlı canlı gösteri ile çocuklara seslenecek.

  Karma Sahne; Kadri ÖZCAN ın yazdığı, Hakan ALKAN ın yönettiği RE-MEDEA isimli oyun ile sahne alacak.

  Tiyatro Amisos; Ümit ÜNKER in yazdığı, K. Cemal ŞENKAL ın yönettiği DÖNME DOLAP, ve B. Çağatay ÇAKIROĞLU ile Ö. Barış BAKOVA nın yazdığı ELMA KURDU KIRTIK, ve K. Cemal ŞENKAL ın yazıp yönettiği KÜÇÜK DOKTOR VE BAY MİKROBİ adlı çocuk oyunları ile perde diyecek.

  Samsun Sanat Evi; Özdemir NUTKU nun yazdığı Saliha ÇANDAR ın yönettiği BANA WİLLİAM DEYİN adlı oyunu seyircisiyle buluşturacak.

  Buluşmaya ev sahipliği yapan Samsun Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümü ise; Friedrich Karl Waechter in yazdığı Yücel ERTEN in Türkçeleştirdiği SOYTARILAR OKULU adlı çocuk oyunu ve İsmail Galip ARCAN ın GEMİLERDE TALİM VAR, Özen YULA nın AY TEDİRGİNLİĞİ ve Anton ÇEHOV un AYI adlı oyunlarını sergileyecekler.

  Bu yıl 5. düzenlenecek Samsun Tiyatro Günleri nde; Karadeniz in sanat ve kültür merkezi sayılabilecek Samsun da faaliyet gösteren amatör, resmi kurum ile kuruluş, özel tiyatro topluluk ve sanatçılarını bir araya getirerek, sanatın taşıyıcısı ve destekleyicisi olması beklenen kurumların katkısını organize etmek, bu sanatçıların eserlerini Samsun halkıyla buluşturmak ve kurumlar arasında güçlü bir iletişim ve güç birliği kurulması, çalışmaların yerel yönetimlerin çalışmaları içindeki yeri ve öneminin belirlenmesi ile Samsunlu tiyatroseverleri bir araya getirmeyi hedefliyor…

  5. SAMSUN TİYATRO GÜNLERİ GÖSTERİ PROGRAMI ise şöyle;

  24 Mart 2018 Cumartesi

  Saat : 20.00 – GEMİLERDE TALİM VAR – Yetişkin Oyunu

  Samsun Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümü

  25 Mart 2018 / Pazar

  Saat : 14.00 – KÜÇÜK DOKTOR VE BAY MİKROBİ – Çocuk Oyunu

  Tiyatro Amisos

  Saat : 20.00 – AYI – Yetişkin Oyunu

  Samsun Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümü

  26 Mart 2018 / Pazartesi

  Saat : 14.00 – ELME KURDU KIRTIK – Çocuk Oyunu

  Samsun Tiyatro Amisos

  Saat : 20.00 – DÖNME DOLAP – Yetişkin Oyunu

  Samsun Tiyatro Amisos

  27 Mart 2018 / Salı

  Saat : 20.00 – BANA WİLLİAM DEYİN – Yetişkin Oyunu

  Samsun Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümü

  28 Mart 2018 / Çarşamba

  Saat : 14.00 – SOYTARILAR OKULU – Çocuk Oyunu

  Samsun Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümü

  Saat : 20.00 – RE-MEDEA – Yetişkin Oyunu

  Karma Sahne

  29 Mart 2018 / Perşembe

  Saat : 14.00 – KARAGÖZ’ÜN DAVULCULUĞU – Çocuk Oyunu

  Tiyatro FAMA

  Saat : 20.00 – TEHLİKELİ SAPLANTI – Yetişkin Oyunu

  Hayal Atölyesi Tiyatrosu

  30 Mart 2018 / Cuma

  Saat : 14.00 – BURNUNU KAYBEDEN PALYAÇO – Çocuk Oyunu

  Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tiyatro Topluluğu

  Saat : 20.00 – İBİŞİN RÜYASI – Yetişkin Oyunu

  Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tiyatro Topluluğu

  31 Mart 2018 / Cumartesi

  Saat : 20.00 – TOM DICK ve HARRY – Yetişkin Oyunu

  Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tiyatro Topluluğu

  Tüm tiyatro gösterileri ücretsiz olup, oyunlar Samsun BB Atakum Sanat Merkezi nde gerçekleştirilecektir.


25
26
 • Hekimoğlu

  Küçük yaşta babasını kaybetmiş olan Hekimoğlu İbrahim, annesiyle birlikte Yassıtaş köyünün sahibi Sefer Ağa tarafından koruma altına alınır ve aradan geçen yıllar boyunca serpilip gelişerek, attığını vuran yiğit bir delikanlı olur. Bu zaman zarfında; İbrahim, öz babasının Sefer Ağa tarafından öldürtüldüğü söylentileri nedeniyle Ağa'ya karşı karmaşık duygular hissetmeye başlar, ne var ki Ağa'nın kızı olan Narin'e de gönülden bağlanır. Hekimoğlu'nun babasının katili olan Mümtaz, hapisten çıkar ve Narin'i oğluna isteyen Muhtar tarafından Hekimoğlu'na karşı kışkırtılır. Böylelikle Hekimoğlu ölecek, Mümtaz tekrar hapse girecek, Narin ise Muhtarın Oğlu'na kalacaktır.

 • Notre Dame ın Kamburu Yeniden Sahnede

  Viktor Hugo nun aynı adlı eserinden baleye uyarlanan ve büyük ilgi gören Notre Dame ın Kamburu balesi Mart ayında yeniden sahneleniyor. Eser, Samsun Atatürk Kültür Merkezinde…

  Her sanat sezonunda seyirciler tarafından büyük ilgi ile izlenen Notre Dame ın Kamburu balesi, bu sezon ilk kez Şubat ayında Samsunlu sanatseverlerin karşısına çıkmıştı. Samsun Etkinlik te yayınlanan etkinlik büyük bir ilgi görürken, Mart ve Nisan ayında yeniden sahneleniyor. Üç boyutlu dekoru ve sanatçıların makyajları dikkat çeken eserin metni ve koreografisi Armağan Davran ve Volkan Ersoy’a ait. Müziği, Cesane Pugni’nin müziğini yeniden düzenleyen ve kendi bestelerini de ekleyen Bujor Hoinic’e ait olan eserin başlıca rollerini, Mahmut Akyol, Özlem Şenormanlılar, Burak Serkan Cebeci, Büşra Ay, Ozan Demirbaş, Niyazi Cingöz, Serbülent Biçer ve Murat Koman paylaşıyor. Eser, 26 Mart Cumartesi ve 4 Nisan  Pazartesi akşamı saat 20.00‘da Samsun Devlet Opera ve Balesi Büyük Salon’da izleyiciyle buluşacak.

  Notre Dameın Kamburu, 19. yüzyılda Paris te Esmeralda adındaki güzel çingeneye büyük hayranlık besleyen ve onu Notre Dame Katedrali papazının entrikalarından korumaya çalışan kambur Zangoç Quasimodo nun hikayesini, Ouasimodo nun gözünden anlatıyor.

  Biletler Samsun AKM Gişelerinde ve biletiva.com da… Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesi her gün saat 10.00 – 18.00 arası, temsil günlerinde ise temsil başlama saatine kadar açıktır. Bilet fiyatları 10 TL – 20 TL arasında değişmektedir.


 • Keti, Rock City Samsun Sahnesinde

  Beste ağırlıklı bir grup olan Keti, 26 Mart ta Rock City Samsun Sahnesinde!
  26 Mart Pazartesi gece 22.00 da Rock City de sahne alacak Keti nin biletleri biletix.com da 34 TL den satışa sunuldu. Konserde 1 yaş sınırı bulunmaktadır.

  2009 yılının Haziran ayında geçmiş projelerini sonlandıran Egemen ve Hüseyin tekrardan bir araya gelme kararı aldı.

  Böylece Keti nin temelleri atılmış oldu.Beste ağırlıklı bir grup olan Keti ye 2010 yılının Ocak ayında Serhat ın, 2011 Mart ayında Erhan ve Ersin katılımıyla Keti son halini almış oldu. 28 Şubat 2010 tarihinde Ankara da Midas ın Kulaklığı (M.K) Kayıt Stüdyosu nda Pişmanlık ve İstanbul adlı parçalarının kayıtlarını gerçekleştiren Keti, 5 Mart 2010 da ilk parçası Pişmanlık ı ,6 Nisan 2010 da ikinci parçası İstanbul u yayımladı.

  24 Eylül 2010 da Kanatsız Melek i dinleyicilerinin beğenisine sundu.

  İlk Konserlerini, müzik dünyasında başarılı bir yer eden maNga grubunun ön grubu olarak 8 nisan 2010 tarihinde Eskişehir de sahne aldılar.Ayrıca 9 Ekim 2010 tarihinde 13.sü düzenlenen Tuborg Rock Station Festival i etkinliğinde yer aldılar.

  Keti 2011 yılında jüriliğini İskender Paydaş,Tarkan Gözübüyük,Hakan Kurşun ve maNga nın yaptığı Fanta Stage yarışmasında ilk 2 ye kalarak, 2011 Fanta Gençlik Festivalinin 16 şehirlik Türkiye turunda Tarkan ve maNga nın ön grubu olarak yer aldı. Pişmanlık  isimli bestelerine maNga ile düet yapıp klip çeken grup daha sonra Fanta stage yarışmasının halk oylaması sonucu yarışmanın 2011 Türkiye 1.si oldu.

  Uzun bir hazırlık sürecinden sonra keti Mart 2016 da DMC etiketiyle 12 besteden oluşan Bizim Hayalimiz adlı albümünü yayınladı ve ilk klibi Ver Beni Yalnızlığa isimli çalışmaya çekildi.

  21 Ağustos tarihinde Keti Feat Fatma Turgut Hayat Böyle single çalışmasını Kınay Production etiketiyle yayınlayacak olan grup sonbahar konserleri ile bir çok şehirde dinleyicileri ile buluşmaya çalışıyor.


2728
 • Ruhlar Gelirse Samsun da sahnelenecek

  Diyarbakır Devlet Tiyatrosu tarafından hazırlanan Ruhlar Gelirse adlı tiyatro oyunu Samsunlular için Atatürk Kültür Merkezinde sahnelenecek.

  Noel Coward ın yazdığı, Arif H. Özbilen nin çevirdiği ve Bora Severcan ın yönettiği 2 perdelik Ruhlar Gelirse adlı eser; 28 Mart Çarşamba günü saat 20.00 da Samsun Devlet Tiyatrosu Atatürk Kültür Merkezi Büyük Salonda sahnelenecek. Biletler 6.00 – 7,5 TL arasında değişmektedir.

  KONU: Yıl 1945. İngiltere nin en önemli polisye roman yazarı Charles Condimine, yeni kitabı; dolandırıcı bir medyum un hikâyesini anlattığı Görünmeyen için hazırlıklara başlamıştır. Charles ın ailesi ingiliz asillerindendir bu sebeple Londra nın dışında büyük bir malikâne de karısı Ruth ile birlikte yaşamaktadır. Charles yeni kitabı için saha araştırması yapmaya karar verir ve bölgedeki en meşhur medyum Madam Arcati yi bir ruh çağırma seansına evine davet eder. Ne yazık ki seans sırasında hiç beklenmeyen bir şey olur ve Charles ın genç yaşta ölen eski karısı Elvira’nın ruhu gelir ve Charles ın evinde mahsur kalır. Bundan sonra son derece fantastik, korkunç ve çok komik olaylar birbirini takip eder.


293031

YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

21 Haziran 2018
Samsun Gençlik Festivali 2018
06 Nisan 2018
Göksel Hayal Kahvesi Samsunda
28 Mart 2018
Ruhlar Gelirse Samsun da sahnelenecek
06 Nisan 2018
Göksel, Nisan da Hayal Kahvesi Samsun da
24 Mart 2018
5. Samsun Tiyatro Günleri Buluşması

Tüm etkinlikler için tıklayın

ÜNLÜLER KÖŞESİ

Ali Fuat BAŞGİL

1899  Çarşamba doğumludur.İlkokulu Çarşamba da, Ortaokulu İstanbul da bitirdi. Birinci Dünya Savaşı nın başlaması sebebiyle lise tahsilini yarıda bırakarak yedek subay teğmen rütbesiyle askerlik görevine başladı. 4 yıl Kafkas Cephesi nde savaştı. 1918 de Fransa ya giderek Lise tahsilini tamamladı. 1921 yılında Paris te Hukuk Fakültesi nde üniversite tahsiline başladı. Boğazlar Meselesi konulu tezi ile Doktor unvanını kazandı. Ayrıca Par
Tüm ünlüleri öğrenmek için tıklayın